دیروز روز عزای سینما بود

غلامرضا گمرکی
می دانم نوشته ها، همه تکراریست. اما این مزیت را دارد که مطالعه آنها یک یاد آوریست که بدانیم مرگ حق است و خداوند هرآنچه ارزانی می دهد خواهد گرفت. پس چه زیباست که قدر یکدیگر را بدانیم. دیروز وقتی نظاره گر مراسم به خاک سپاری ابرمرد و زجر کشیده دوران پس ازانقلاب،زنده یاد ملک مطیعی بودم، گرچه اکثر اهالی هنر در آن حضور داشتند، اما بدون اغراق دوستداران این بزرگ مرد سینما کم نبودند.نمی دانم آقایان علی جنتی و دکتر ایوبی ریاست محترم سابق سازمان سینمایی که مجوز بازی شادروان ناصر خان را در فیلم «نقش نگار» صادر کردند،نسبت به عملکرد انسانی خود چه احساسی دارند و برعکس جناب محمد خاتمی که در زمان تصدی خود در وزارت ارشاد اعلام کردند نماز بازیگران قبل انقلاب درست نیست، اکنون چه احساسی دارد!؟
درود برکسانی که کوچکترین فرقی بین انسانها نمیگذارند. دیروز روز عزای سینماست. دبروز روزی بود که بدرقه کنندگان مرد هزارچهره سینما با تمام وجودشان رضایت داشتند که خداوند این نعمت الهی را نصیبشان کرده است.
دیروز روزی بودکه دیگر بزرگ مرد سینما پرویز پرستویی بی هیچ ترس و هراسی به سردمداران صدا وسیما سرسلامتی گفت ومهران مدیری را زیر سوال برد.
دیروز روزی بود که مسعود کیمیایی، خالق «فرمون» با صدای بلند گفت: از آدمهای ترسو بترسید به آنان اعتماد نکنید و امروز زنگ خطریست برای مسئولین که با رای همین مردم برمسند قدرت نشسته اند و تصور می کنند تا آخر عمرشان قدرتمند باقی خواهند ماند!

دیروز روزی بود که ملت بزرگ . نجیب و با غیرت ایران درک کردند که گوهر نایابی را از دست دادند که اگر بی مهری مسولین نبود شاید سالها در کنار همین مردم بود… و دیروز روزی بود که باید دولتمردان بدانند مردم ایران دست در دست یکدیگر به هر نوع بی عدالتی پاسخ می دهند. کلاهتان را قاضی کنید و بسنجید که با چه ملتی طرف هستید؟ اگر آگاهید بفکر ملت خود باشید.
قدر یکدیگر رابدانید. درود بی پایان به تمام کسانی که دیروز ابرمردسینمای ایران ناصر ملک مطیعی را تا آرامگاه ابدی بدرقه کردند. اجرتان با خداوند بزرگ.

اشتراک گذاری در:

نظرات 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *