رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هنوز انتخاب نشده است

نخستین نشست خبری حسن روحانی در جایگاه ریاست جمهوری عصر امروز (سه شنبه) با محوریت سیاست داخلی و خارجی و پرونده هسته‌ای و بدون اشاره‌ای به مسائل فرهنگی برگزار شد.

در این نشست خبری که حدود یک ساعت و نیم به طول انجامید، تنها به برخی رسانه های خارجی و چند رسانه داخلی اجازه طرح سوال داده شد. بیشتر سوالات پرسیده شده درباره سیاست داخلی، روابط ایران با کشورهای غربی و موضوع پرونده هسته ای بودند.

 در این بین هیچ یک از رسانه‌های فرهنگی از جمله خبرگزاری میراث فرهنگی موفق به پرسیدن سوالات تخصصی در حوزه فرهنگ و هنر نشدند تا تنها صدای سیاست در نخستین نشست خبری حسن روحانی در مقام ریاست جمهوری شنیده شود.

اما در حاشیه این نشست خبری محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار CHN مبنی بر این که «آیا برخی اخبار مبنی بر تصمیم رئیس جمهور برای انتصاب سید رضا صالحی امیری به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صحیح است؟»، تاکید کرد که هنوز هیچ تصمیم قطعی درباره ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گرفته نشده است.

رسانه ها و منابع خبری مختلف در روزهای گذشته نام سید رضا صالحی امیری به عنوان رئیس احتمالی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مطرح کرده‌اند.

صالحی امیری در دوران انتخابات ریاست جمهوری معاون فرهنگی ستاد انتخاباتی حسن روحانی بود و شنیده‌ها حاکی از آن است که او همواره فردی مورد اعتماد از سوی رییس جمهور یازدهم معرفی شده‏است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *