یک کارشناس حوزه نمایش خانگی در گفت و گو با بانی فیلم:

رسیدگی به سرمایه های ناسالم از اختیارات وزارت ارشاد نیست

یک کارشناس حوزه نمایش خانگی معتقد است:رسیدگی به سرمایه های ناسالم از اختیارات وزارت ارشاد نیست.
سعید رجبی فروتن درباره قانون جدید شبکه نمایش خانگی به بانی فیلم گفت: در قانون جدید تولیدات این حوزه برای برخی از کارگردانان مطرح می توان به آنان تذکر و اخطار شفاهی داد و حسب مورد محرومیت هایی مثل تعلیق فعالیت برای آنها در نظر گرفت.
سعید رجبی فروتن کارشناس حوزه نمایش خانگی درباره محدودیت های جدید شبکه نمایش خانگی و لزوم عرضه یک سریال پس از تولید تمامی قسمت ها به منظور حفظ حقوق مخاطبان به بانی فیلم گفت: البته گاهی توقف انتشار و توزیع یک اثر ناشی از عدم استقبال مخاطبان است و ادامه کار برای تیم سازنده و سرمایه گذار صرفه و صلاح اقتصادی ندارد. در چنین شرایطی به موجب ضوابط یک شورا یا هیأتی می تواند ضمن بررسی ابعاد موضوع با شناسایی مقصرین و عوامل خاطی به صدور رأی اقدام کند و در سوابق افراد مورد نظر آن را درج کند.
وی افزود: با همکاری آیفیک تشکل صنفی تخصصی تولید فیلم های غیرسینمایی، نظام‌نامه ای قرار است به تصویب وزیر ارشاد برسد که می توان به موجب آن شرایط لازم برای تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجموعه های نمایشی مشخص ساخت و صلاحیت متقاضیان را احراز کرد.
رجبی فروتن در پایان درباره راهکار اصلی برای جلوگیری از ورود سرمایه‌های مشکوک به آثار نمایش خانگی و برخی از فیلم های سینمایی گفت: این مورد در حیطه کاری وزارت ارشاد نیست و باید به آن در سطح کلان تر رسیدگی شود. در واقع سازمان سینمایی و وزارت ارشاد درباره اینکه سرمایه گذاران یک پروژه در چه کارهایی مشغول هستند و از چه طریقی به آثار نمایش خانگی و سینمایی بودجه تزریق می کنند فقط می تواند خواستار معرفی آنها از سوی تهیه‌کنندگان شود و هنگام دریافت پروانه ساخت اطلاعات لازم را در پرسشنامه ها درج کنند. در این صورت اگر بعداً خدای ناکرده حرف و حدیثی در باره مشروعیت سرمایه و سلامت سرمایه‌گذار مطرح شود، مراجع قضایی حق رسیدگی به ادعاها را خواهند داشت.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *