درباره یک هنرمند اصفهانی

رضا ناطقیان سومین ارحام صدر!

جمشید پوراحمد: وفاداری رضا ناطقیان به استادش حسن اکلیلی قابل تحسین است، نزدیک به بیست سال پیش وقتی حسن اکلیلی نمایش موفق و پر مخاطب «گاگولی» را به صحنه می‌برد، در میان جمع بازیگران این تئاتر، رضا ناطقیان هم نقش کوتاهی را ایفا می‌کند و یک شبه ره صد ساله می‌رود؛ من در این موقع به یاد دوست خوبم بهمن مفید و نقش کوتاهی که در فیلم «قیصر» ایفا نمود افتادم.
لازم است بدانید که بهمن مفید یکی از شاهنامه‌خوانان کم نظیر و همچینی گیاه شناسی متبحر است.
برای رضا ناطقیان با نمایش حسن اکلیلی در صحنه تئاتر اتفاقی رقم می‌خورد و دیده می‌شود و ده‌ها پیشنهاد نقش اول بعد از بازی در نمایش «گوگولی» را رد و نزدیک دو دهه به انتظار می‌ماند تا باز در کنار استادش حسن اکلیلی روی صحنه برود.
ناطقیان مدت کوتاهی است که در چند نمایش ایفای نقش نموده که آخرینش نمایش «شبهای کدده» است که با استقبال کم نظیری مواجه شده است.
رضا ناطقیان در اصفهان طرفداران زیادی دارد و خوشبختانه این بازیگر توانای خارق‌العاده‌ای در ارایه شخصیت‌های مختلف نمایشی دارد. او در انتخاب مسیر راهش، از ارحام صدر و حسن اکلیلی الگو گرفته است و به همین دلیل قرار است که در نمایش «کریم پشه» جمشید پوراحمد و حسن اکلیلی نقش متفاوتی را ایفا نماید.
رضا ناطقیان در روزگار نوجوانی با کیومرث پوراحمد در «قصه‌های مجید» و در دو سریال امراله احمدجو ایفای نقش کرده بود.
وی در فیلم مستند داستانی «کار۰۰۰۰۰ نامه» دانشگاه اصفهان که اولین تجربه کیمیا پوراحمد است همکاری می‌نماید.
به دلیل شخصیت و مهربانی رضا ناطقیان برایش بهترینها را آرزو دارم…

اشتراک گذاری در:

نظرات 3
  1. سلام ، یادداشتی بسیار سفارشی و بد که تعجب می کنم چرا بانی فیلم که روزنامه بسیار خوب و معتبری هست این یادداشت را کار کرده است ؟! شما کافی هست به صفحه جهانی ویکی پدیا استاد رضا ارحام صدر مراجعه کنید و ببینید تنها فردی که به عنوان هنرجوی استاد ارحام صدر معرفی شده اند آقای حسن علیرضایی بازیگر نقش میرزا رضا کرمانی سریال بانوی عمارت هستند که اگر به صفحه اینستاگرام آقای علیرضایی هم مراجعه کنید دستخط استاد ارحام صدر خطاب به ایشان را خواهید دید که آقای علیرضایی را هنرجوی خود خطاب کرده است. لطفا” اسم استاد ارحام صدر را خرج افرادی که ربطی به استاد ندارند نکنید، ممنون.

    1. با سلام ویکیپدیا منبع مورد استنادی نیست چون به راحتی میشه ویرایش کرد هم آقای علیرضایی و هم ناطقیان از دوستان من هستن و هر دو مطمئنم از شاگردای مرحوم ارحام صدر بودن

  2. هنرمندان مطرح شهر اصفهان به نقل از دانشنامه ویکی پدیا شهر اصفهان : محمود فرشچیان،تاج اصفهانی،رضا ارحام صدر،حسن علیرضایی،لیلا فروهر،جهانگیر فروهر،نصرت الله وحدت،محمد علی کشاورز و حسن کسایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *