رقابت ۱۰۰ هنرمند جوان در جشنواره تجسمی جوانان

۱۰۰ هنرمند جوان به بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان راه یافتند.

به گزارش رسیده، با پایان بررسی آثار در مرحله نخست، ۱۰۰ هنرمند جوان از ۲۳ استان کشور برای رقابت در بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان پذیرفته شدند.

در این دوره جشنواره یازده نفر (پوستر)، ۱۰ نفر (تصویر سازی)، ۱۰ نفر (خوشنویسی)، ۱۴ نفر( طراحی)، ۱۶ نفر (عکاسی)، ۹ نفر (کاریکاتور)، ۱۰ نفر (مجسمه سازی)، ۱۲ نفر ( نقاشی) و ۸ نفر در رشته نگارگری در کارگاه‌های جشنواره حضور خواهند یافت.

هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی با تاکید بر اهمیت و ضرورت جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان گفت: جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان رویدادی است که می‌تواند تصویری از وضعیت هنرهای تجسمی جوانان از نظر آموزش، پراکندگی جغرافیایی و فرهنگی و قوت‌ها و ضعف‌ها جریان هنرهای تجسمی جوانان ارائه کند تا در برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد. از سوی دیگر جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان فرصتی برای شناسایی استعدادها و ایجاد زمینه رشد و پیشرفت آنان برای آینده هنر کشور است.

مظفری افزود: نگاه به جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان باید فرایندی باشد که هم به زمینه های هنرهای تجسمی جوانان و این جشنواره و هم به نتایج و پیامدهای آن اندیشیده شود. خوشبختانه هیات انتخاب و داوران جشنواره به این نکته توجه دارند و جوانان را که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های هنری و خلاقانه دارند برای جشنواره انتخاب می‌کنند.

مدیرکل هنرهای تجسمی افزود: با توجه به نگاه فرایندی و آینده نگری ضرورت دارد زمینه ها و برنامه هایی برای حمایت از جوانان برگزیده این جشنواره اندیشیده شود که در برنامه‌های مرکز هنرهای تجسمی این امر لحاظ می‌شود. با توجه به برگزاری کارگاه های جشنواره و ارتباط هنرمندان جوان با استادان در طول جشنواره، استعدادهای خلاق هنری جوان به نحو مناسبی شناسایی می‌شود.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حمایت مرکز هنرهای تجسمی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر ۲۶ تا ۳۰ مرداد ماه جاری در تبریز برگزار می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *