در بازارهای جهانی فیلم و سینما حاصل آمد

روزهای خوش بامبل بی

بانی فیلم،گروه سینمای جهان- با اینکه در کشورهایی به جز آمریکای شمالی نیز این اولین ورسیون بلند از روی «مرد دریایی» است که حکومت می کند و پیوسته پول می سازد، اما اگر قرار باشد رتبه دومی را برای این روند و در میان فیلم های موفق اقتصادی در سطح دنیا طی هفته های اخیر و در روزهای تعطیلی کریسمس و ژانویه مایل باشم، آن فیلم بی گمان «Bumblebee» است که از بیان فیلم های اکشن و پرحادثه و سرشار از زد و خورد «تبدیل شونده ها» بیرون آمده و مشقق از آن بوده است.
«بامبل بی» در این راستا این هفته به فروشی تازه و ۷/۱۲ میلیون دلاری در سینماهای آمریکای شمالی نایل آمد و این دستاورد برای پنجم شدنش در جدول این منطقه کفایت کرد و حالا این فیلم ۱/۹۷ میلیون دلار در آمریکا و کانادا پول به دست آورده است.
با این حال این فقط وجه داخلی دستاوردهای «Bumblebee» را تشکیل می دهد و این فیلم در هفته گذشته در سایر قاره ها و بازارها و منطقه ها و کشورها نیز به لطف اکرانی گسترده به ۷/۸۲ میلیون دلار اضافی دست یافت. البته عمده این توفیق و قسمت اصلی آن را باید به چین نسبت داد که به تنهایی ۴/۵۹ میلیون دلار را برای «بامبل بی» موجب شد و این رقم کمک کرد که مجموع فروش این فیلم در بازارهای غیرآمریکایی به ۱۹۲ میلیون دلار برسد و فقط ژاپن مانده است که باید اکران این فیلم را شروع کند و ۲۰ اسفند زمانی است که برای این مهم انتخاب شده است.
نکته ای فراموش نشدنی
فیلم های قبلی «تبدیل شونده ها» البته آمار بسیار بهتری نسبت به رقم فوق داشته اند اما نباید از خاطر برد که ارقام «Bumblebee» نه متعلق به دنباله ای مستقیم از «Trans Formers» بلکه محصول کار یک فیلم نیمه مستقل نشأت گرفته از این سری کارهای سه گانه است و در مورد این فیلم ها حتی یک فروش ۲۰۰ میلیون دلاری در سطح جهان نیز توفیق قابل ذکری خواهد بود و «بامبل بی» همین حالا نیز از این مرزها عبور کرده و رسیدنش به ۴۰۰ میلیون دلار اصلاً یک رویا در دور دست و یا یک رقم محال نیست.
در شرایطی دیگر
پارامونت که ساخت و ارائه تریلوژی «تبدیل شونده ها» را برعهده داشته و قسمت چهارم آن را نیز در دست تدوین نهایی دارد. نیک می داند که «بامبل بی» چنان ظرفیتی را طی ۲۰ روز اکران جهانی اش نشان داده که می توان دنباله هایی مستقیم را بر آن تدارک دید و در آن صورت مثل برخی فرانچیزهای بزرگ و قدیمی دیگر سینما همانند «استاروارز»، «هری پاتر» و «مردان ایکس» که فیلم های به ظاهر درجه دوم این مجموعه ها نیز به آماری عالی رسیدند، «بامبل بی» هم می تواند شروع کننده چرخه پولسازی آثار تبعی از «تبدیل شونده ها» باشد و پولسازی آنها را با نام هایی متفاوت و شرایطی دیگر استمرار بخشد.
نمونه های دیگر
نمونه دیگر در این زمینه ها فیلم های ترکیبی کمیک استریپی مثل «انتقامجویان»، «اتحادیه عدالت» و «کاپیتان آمه ریکا» هستند که در هر یک از آنها تعداد قابل توجهی از قهرمانان کمپانی مارول و یا ستاره های عالم دی سی کمیکز حاضرند و دست به دست یکدیگر داده و مشغول مبارزه با اشرار هستند.
«بامبل بی» البته وصف دیگری دارد زیرا در گرماگرم «Trans Formers» ها هم به درستی مشخص و معلوم نبود که آن موجودات عظیم غول پیکر فلزی تا چه حد خوب و چهره های مثبت ماجرا هستند و یا به چه میزان مخلوق های منفی و ستیز پر سر و صدا و عظیم آنها بر هر چیز دیگری سایه می انداخت و ملاحظات دیگر مرتبط با آنها را به مسئله ای درجه دوم تبدیل می کرد و این وجه می تواند برای «بامبل بی» هم مصداق داشته باشد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *