در هفته ای که نسخه جدید «جنایت در قطار اکسپرس اورینت» درخشید

رکوردشکنی «کوکو» در مکزیک

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: «تور: راگ ناروک» که قسمت سوم از سری فیلم های کمیک بوکی «تور» به شمار می آید، این هفته به فروش اش در کشورهایی به جز محدوده آمریکای شمالی ادامه داد و از این طریق ۷۶ میلیون دلار تازه را به درآمدهای خود افزود تا در سطح اروپا، آسیا، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه ۴۳۸ میلیون دلاری شود و با احتساب آمار آمریکای شمالی اش به رقم ۶۵۰ میلیون دلار برسد. نباید فراموش کرد که از شروع اکران «تور۳» در قاره های مذکور فقط ۳ هفته و از آغاز نمایش آن در آمریکای شمالی تنها دو هفته می گذرد و در نتیجه ارقام مذکور حیرت انگیز می نماید و «تور» را در مقام و منزلت شامخی می نشاند که هیچ یک از دو فیلم قبلی این مجموعه به آن دست نیافته بودند. ثبت این ارقام، «تور: راگ ناروک» را وارد جمع ۱۰ فیلم پرفروش سال ۲۰۱۷ هم می کند که بیشتر از ۴۵ روز تا پایان آن زمان نمانده است. صعود چشمگیر و بیش از پیش «تور» از آن رو حائز اهمیت است که این کاراکتر کمیک بوکی به رغم جواب دادنش در دو ورسیون قبلی و همچنین فیلم های ترکیبی (دارای چندین و چند قهرمان کمیک بوکی) هیچگاه به حد و مرزهای ابرقهرمانان بارزتری مثل بت من، سوپرمن و اسپایدرمن نزدیک نشده و زیر دست آنها نشان داده بود اما فیلم فعلی وی را همپا با آن قهرمانان کرده و مارول را به ساختن قسمت های بعدی مصمم تر کرده است. این در حالی است که بازار کار کریس همزوورت ایفاگر رل تور در این فیلم ها نیز داغ تر و اوضاع وی «سکه» شده و پیشنهادات بازی در سایر فیلم ها و رل ها به وی نیز شدت گرفته است.
پی آمدهای بسط یک جنایت
«جنایت در قطار اکسپرس اورینت» که بازسازی یک فیلم جنایی و آگاتا کریستی ای دهه ۱۹۷۰ است، این هفته درخششی نسبی و تازه داشت و به ۵۷ کشور و بازار جدید بسط یافت و در آنها مجموعاً چهل و پنج میلیون و هفتصد هزار دلار کاسبی کرد تا با احتساب درآمد خفیف تر و کمتر هفته نخست اکرانش پنجاه و هفت میلیون و دویست هزار دلاری شود و در صورت افزودن آمار فروش اش در آمریکای شمالی که این هفته تازه به روی این فیلم آغوش گشود، به رقمی حدود ۸۵ میلیون دلار می رسیم. در میان کشورهایی که تازه از این هفته شروع به نمایش این فیلم جنایی و معمایی کردند می توان به چین اشاره کرد که آغازی ۱۹ میلیون دلاری را برای آن رقم زد و روسیه هم در گیشه هایش پنج میلیون و ششصد هزار دلار را برای این فیلم جمع آوری کرد و استرالیا و مکزیک به ترتیب ۳ و یک میلیون و دویست هزار دلاری شدند. فاکس که شرکت سازنده این فیلم است، گزارش کرده است که ریتم فروش «جنایت در قطار اکسپرس اورینت» از روند فروش فیلم های معروف دیگری مثل بازسازی «گتسبی بزرگ» و «دختر گمشده» در بازارهایی مشابه طی سالهای اخیر بهتر و سریعتر بوده است.
جولان یک انیمیشن تازه
در مورد بازارهای بین المللی فیلم قطعاً باید به حاصل کار «کوکو» هم اشاره کرد که کارتون تازه ای از سوی شرکت های معروف و معتبر والت دیسنی و پیکسار است. این فیلم چون مرتبط با فرهنگ های متعدد بومی در مکزیک و به ویژه آیین «روز مردگان» است، از ۳۵ روز قبل از به نمایش در آمدن در آمریکای شمالی و اروپا در مکزیک به نمایش درآمده و در ۱۷ روز اول اکرانش در این کشور همسایه آمریکا ۴۱ میلیون دلار پولسازی کرده است تا پر درآمدترین کارتونی شود که در تاریخ حیات مکزیک در این کشور به نمایش درآمده است. اکران عمومی این فیلم در آمریکا و کانادا از ۲ دی و پس از آن در اروپا و سایر قاره ها شروع می شود و آنقدر انیمیشن خوبی از آب در آمده است که از حالا کاندیدا شدن آن برای جایزه اسکار برترین کارتون سال قطعی به نظر می رسد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *