زندانیان دورود یاد شهید سعید طاهری را گرامی داشتند

به گزارش رسیده، چند تن ازمددجویان این ندامتگاه به نمایندگی از دیگر هم بندیان خود که در طی مدت مسابقات کتابخوانی مردمی در این زندان ،  با حماسه های دفاع مقدس آنها شده بودند در تماس با خانواده و دوستان همفکر و همراه این شهید، همدردی و همبستگی خود را با آرمان های عملی این شهید اعلام داشتند.
شهید سعید سیاح طاهری با ابتکار برگزاری مسابقات کتابخوانی دفاع مقدس به شیوه ای نوین و کاملا مردمی و خودجوش در این ندامتگاه و تغییر جو کلی آن و در ادامه  با  انتقال چند هفته ای همین  مددجویان تاثیر گرفته از این کتابها به دیگر ندامتگاه‌ها ، فصل نوینی از کار فرهنگی در تغییر نگاه زندانیان و امید به بازگشت به زندگی سالم را در اذهان تشنه آنان بنا گذاشت . وی همچنین تنها  پایه گذار حضور مددجویان زندانی  درسفرهای راهیان نور به مناطق جنگی به همراه نویسندگان کتابهای جنگ  بود تا آنان خوانده های خود از کتابها را از نزدیک مشاهده کنند.
این شهید بزرگوار توانست با هماهنگی دکتر ذوالقدر معاونت قوه قضاییه و بسط این روش به ندامتگاه‌های عمومی دیگر شهرها از جمله  آبادان، اهواز، بوشهر، اوین، ندامتگاه  زنان شهر ری و کلیه ندامتگاه‌های استان لرستان، تعدادی از مددجویان شرکت کننده در مسابقات و متنبه را با اهدا مرخصی و عفو مشروط به زندگی سالم بازگرداند.
با پیگیری وی و همکارانش و هنرمندانی همچون، پرویز پرستویی و مساعدت ریاست قوه قضاییه،  چند نفر از این مددجویان محکوم به اعدام، در آستانه اجرای حکم از اعدام  رهایی یافته و با اشتیاق به کمک این طرح در دیگر زندانهای کشورشتافتند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *