رییس سازمان سینمایی خبر داد:

ساخت فیلم «ریگی ٢»

حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس که وزیر ارشاد نیز در آن حضور داشت،از ساخت فیلم «ریگی ٢» خبر داد.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان سینمایی با یادآوری این که پنج میلیارد تومان از این اعتبار ٧ میلیارد تومانی برای جوانان شهرستانی اختصاص داده شده، درباره اولویت‌های این سازمان افزود: فیلم‌های تولیدی با مشارکت فارابی از اهم این موارد است و امسال نیز بنا داریم فیلم «ریگی ٢» در ادامه فیلم «شبی که ماه کامل شد» را با مضمون عملیات دستگیری ریگی بسازیم.

انتظامی ادامه داد: در همین راستا دو اقدام صورت گرفته و فعالیت مدرسه ملی سینما و موسسه رسانه‌های تصویری متوقف شد؛ اگرچه اقدامات مدرسه ملی سینما در جای خود پسندیده است ولی در شرایط محدودیت بودجه در اولویت نیست.

وی همچنین با تاکید بر حمایت از جوانان فیلم‌ساز به اختصاص اعتبار ٧ میلیارد تومانی در این حوزه اشاره کرد و توضیح داد: بر حمایت از جوانان اصرار داریم و تأکید شده که دستورالعمل‌های حمایتی حداکثر تا پایان خردادماه هر سال منتشر شود زیرا یکی از معانی مهم شفافیت، پیش‌بینی‌پذیری است.

انتظامی اضافه کرد: پیش‌تر از این عنوان می‌شد که فروش فیلم‌هایی با جنبه‌های ملی و ارزشی پایین است اما در سال ٩٧ این فیلم‌ها اقبال و فروش زیادی داشتند.

او که رئیس کارگروه حل بحران کاغذ نیز هست، در این جلسه اظهار داشت: ٨٧٢ میلیون دلار از سوی بانک مرکزی برای هفت تعرفه گمرکی در حوزه کاغذ تأمین شده ولی آنچه که از سوی ما تأیید می‌شود ٢٧٠ میلیون دلار کاغذ وارد کشور شده است که عبارتند از کاغذ روزنامه‌ای، چاپ و تحریر، چاپ و تحریر رند، بالکی و NWC.

وی با یادآوری این که ١٨٠٠ پرونده در راستای شفافیت در این موضوع بر روی سایت مربوطه وجود دارد، تصریح کرد: از زمان تشکیل کارگروه جدید، کاغذهای وارداتی با نظارت آن توزیع شده، ضمن آن که نامه‌ای به سازمان تعزیرات نگارش شده و جدول افراد و شرکت‌هایی که بدون اطلاع مبادی رسمی کاغذ وارد کرده‌اند، اعلام شده است.

رییس سازمان سینمایی همچنین در این جلسه به ارائه گزارش از مسائل مالی این سازمان پرداخت و گفت: شفافیت هزینه‌کرد بودجه و اعتبارات در این سازمان از اهم مسائل است زیرا یکی از مشکلات حوزه فرهنگ آن است که بخش قابل توجهی از اعتبارات صرف مسائلی می‌شود که جنبه پشتیبانی دارد.

 

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *