سالن سایه میزبان نمایش «اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» می شود

نمایش «اکتبر ۱۹۴۲، پاریس»  نوشته میلاد حسینی با کارگردانی مسعود موسوی از ۱۹ اردیبهشت ماه در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

مسعود موسوی در گفت وگو با ایران تئاتر گفت: داستان نمایش «اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» درباره جنگ جهانی دوم و اشغال پاریس توسط نازی ها است و در این نمایش با اتفاقاتی که به واسطه اشغال پاریس برای یکی از خانواده ها معتبر پاریس رقم می خورد روبرو می شویم.

او افزود:‌خانواده ژابس یکی از خانواده های معتبر پاریس هستند که اشغال شهرشان زندگی آن ها را دگرگون می کند. فرانسیس یکی از پسرهای خانواده که از اعضای یک گروه مقاومت است دستگیر و اعدام می‌شود وپسر دیگر خانواده به عنوان شهردار منصوب می شود و دختر خانواده توسط یکی از افسران گشتاپو برای ازدواج انتخاب می شود.این نمایشنامه تمی شبیه به نمایشنامه «آنتیگونه» سوفوکل دارد اما ساختار قصه کاملا متفاوت از داستان «آنتیگونه» روایت می شود. میلاد حسینی نویسنده این متن نمایشی است.

مسعود موسوی  درباره چرایی انتخاب این نمایشنامه گفت: این نمایشنامه توسط یکی از دانشجویانم براساس مستندات نوشته شده است، در واقع او برشی از اتفاقات پاریس در مقطع زمانی خاص را دست مایه نگارش این نمایشنامه قرار داده و وقتی این نمایشنامه را خواندم با توجه به ویژگی هایی که داشت تصمیم گرفتم آن را روی صحنه ببرم.

او درباره عوامل این نمایش گفت: نورایر ناظاریانئ طراحی صحنه، ثمین تحویل دار طرذاحی لباس، کمال کوچیان طراحی پوستر، پویا موسوی دستیار کارگردان و علی شاه صفی مشاور کارگردان است.

موسوی گفت: اتفاقات این نمایش در خانه آقای ژابس، ایستگاه راه آهن و پل مرکزی شهر رخ می دهد.

شیوا خسرو مهر، معصومه آقاجانی، ریحانه سلامت صالح میرزا آقایی، رسول نقدی، فرهاد صفاخو در این نمایش بازی می کنند.

تاکنون حضور فرهاد قائمیان، شیوا خسرومهر، ملودی آرام نیا، علیرضا رضایی و مسعود موسوی در اجرای این اثر نمایشی قطعی شده است. چند بازیگر دیگر نیز به زودی قرار است به جمع بازیگران «اکتبر ۱۹۴۲، پاریس» اضافه شوند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *