ساموئل ال‌جکسن هم طعم تبعیض‌نژادی را چشیده

بازیگر فیلم «داستان عامه‌پسند» گفت: پلیس مارا محاصره کرد و با اسلحه سوی ما نشانه رفت و نور چراغ‌قوه را به صورت مان انداخت و گفت اونی که برای فیلم تارانتینو نامزد اسکار شده بیرون بیاید و بخوابه روی زمین.
به گزارش فارس، ساموئل ال‌جکسن افشا کرد که سال ۱۹۹۳ در جریان تیراندازی در برنامه «پالپ فیکشن» کوئنتین تارانتینو در میان گروهی از سیاه‌پوستان بوده که با تبعیض‌نژادی پلیس آمریکا مواجه شده و برای آنها تشکیل پرونده داده و سابقه ساخته‌اند.
گاردین نوشت: این هنرپیشه به بازگویی ماجرای برخورد نژادپرستانه پلیس آمریکا با وی و چند سیاه‌پوست دیگر سر صحنه فیلم تارانتینو پرداخت و گفت: وقتی کارمان را انجام دادیم بیرون آمدیم و گوشه‌ای ایستادیم ناگهان پنج ماشین کلانتری کنار ما توقف کردند و پلیس‌ها مارا محاصره کرده و به روی ما اسلحه کشیدند و چراغ‌قوه را روی صورتمان انداختند و گفتند بخوابید روی زمین و ما را وسط بلوار سانتامونیکا در غرب هالیوود دمر روی زمین خواباندند. بعد من از پلیس‌ها پرسیدم چرا این کار را با ما می‌کنید؟ یکی از آنها گفت که به ما گزارش داده‌اند که پنج نفر سیاه‌پوست مسلح این گوشه ایستاده‌اند.
این رویداد باعث شد که مساله تبعیض‌نژادی به عنوان یک مشکل بسیار مهم در ذهن ساموئل ال‌جکسن باقی بماند. آن زمان ساموئل ال‌جکسن بخاطر فیلم «داستان عامه‌پسند» نامزد اسکار هنرپیشه مکمل مرد شده بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *