«سروها ایستاده می‌میرند»، تکریم رشادت‌های رزمندگان

در حال بارگزاری فیلم...

بانی فیلم : رشادت‌های دلاوران میهن‌دوست مملکت‌مان در دفاع از سرزمین مادری‌شان، فراتر از آن است که در چارچوب واژه‌ها و قاب فیلم‌ها قرارگیرد…
روایت از خودگذشتگی‌های تکاوران نیروی دریایی ارتش در کنار دیگر رزمندگان در پاسداری از کیان کشور با تکیه بر اعتقاد راسخ‌شان، در روزهای آغازین هجوم ارتش بعثی به خرمشهر قهرمان، حدیث طول و درازی از مثنوی‌های شهادت و ایثار است.
چندی پیش خبری درباره اجرای اثری موسیقایی در کرامت جانفشانی‌های مدافعان میهن منتشر شد که این اثر با نام «سروها ایستاده می‌میرند»، قرار است روز چهارم مهر در تالار وحدت تهران رونمایی شود.
رونمایی و اجرای «سروها ایستاده می‌میرند»، به شکل ویژه درباره حماسه ‎تکاوران ارتش در ‎حماسه مقاومت خرمشهر در روزهای نخست جنگ هشت ساله است که برای نخستین بار صورت گرفته.
بنابر گفته سازندگانش، این اثر موسیقایی به شکل مستقل، غیرسفارشی و غیردولتی تولید شده است.
آهنگسازی این اثر را حامد صقیری انجام داده و گروه بزرگ سازهای ایرانی نوازندگان این قطعه موسیقایی هستند.
سرپرست نوازندگان حامد ابراهیمی و کارگردان کلیپ احمد موسوی است.
***
نکته
در مورد رشادت‌های تکا‌وران نیروی دریایی ارتش در روزهای نخست هجوم ارتش بعث به خرمشهر سایت مشرق روایتی منتشر کرده که خواندنی‌ است:
«جنگ اصلی؛ جنگ روایت‌ها
بی سیم چیِ ناخداصمدی، فرمانده مدافعین خرمشهر بر اثر انفجار دست راستش رو از دست میده و سریعا با بند پوتین دستش رو میبنده و دست قطع شده رو میذاره داخل کوله پشتی و به ماموریت ادامه میده. ناخدا صمدی وقتی متوجه میشه ازش میپرسه چرا دستت رو گذاشتی توی کوله؟ اون بیسیم چی قهرمان، جناب قالندی، میگه نمی زارم حتی دست عراقی‌ها به اون قطعه قطع شده دستم برسه…
بعد از سالها ناخدا صمدی و بی‌سیم‌چی نترس و قهرمان در اردبیل دیدار می‌کنند…»

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *