گفت و گو با شهروز ابراهیمی بازیگر سریال «بچه مهندس»

سریالها می توانند برای مخاطبان فرهنگ سازی کنند

بانی فیلم، گروه تلویزیون: شهروز ابراهیمی بازیگر سریال هایی چون اولین شب آرامش، بی گناهان، دوردست ها، کلاه پهلوی و جاده چالوس که مدتی است در تلویزیون کم کار شده است، این روزها دو مجموعه را روی آنتن دارد، «خانه مادری» و «بچه مهندس». ابراهیمی آخرین حضورش در تلویزیون بازی در سریال «ماه و پلنگ» بود که این روزها بازپخش آن روی آنتن شبکه آی فیلم است. ضمن اینکه به تازگی بازی در سریال راما قویدل را نیز به پایان رسانده است. از این رو بانی فیلم با او گفت و گویی داشته که در ادامه می خوانید:

این روزها مشغول بازی در چه کاری هستید؟
– صحبت هایی شده اما هنوز قطعی نشده است. البته در سریال «خانواده دکتر ماهان» بازی داشتم که تصویربرداری سریال ادامه دارد، اما بازی من تمام شده است. این سریال به کارگردانی راما قویدل است که من در بخش سکانس های تهران مقابل دوربین رفتم. ولی دو سریال بازی کردم که روی آنتن است. سریال «بچه مهندس» که هنوز به سکانس های بازی من نرسیده است و سریال «خانه مادریم که از شبه امید پخش می شود.
درباره نقشی که در سریال های «بچه مهندس» و «خانواده دکتر ماهان» داشتید هم توضیح می دهید؟
– خیلی دوست داشتم که پس از سالها دوستی و رفاقتی که با راما قویدل داشتم، این فرصت مهیا شد تا برای نخستین بار با هم همکاری کرده و در سریال «خانواده دکتر ماهان» بازی کنم. نقشی که من در این سریال بازی کردم، کوتاه اما متفاوت است. به خصوص اینکه کاراکتر منفی را بازی کردم که نقش خاصی است و در کنار نقش کارکردن با این گروه هم برای من جذاب بود. البته نقشی که من در این سریال بازی کردم، از آن نقش های منفی نیست که معمولا در کارهای دیگر می بینیم. خیلی کاراکتر خاص و متفاوتی است و خیلی این نقش را دوست داشتم.
در سریال «بچه مهندس» چطور؟
– این کار هم برایم جذاب بود. به خصوص اینکه در ماه رمضان پخش می شود و از این نظر هم برای من تجربه تازه و جذابی است. چون تا به حال در هیچ سریالی که در ماه رمضان پخش شود، بازی نکرده بودم و «بچه مهندس» فرصت خوبی برای من از این نظر بود. من در قسمت های پایانی فاز اول سریال حضور داشتم که به اتفاق همسرم وارد پرورشگاه شده و قصد داریم بچه ای را به فرزندی قبول کنیم و می توانم بگویم که به نوعی فاز اول با داستان ما به پایان می رسد.
و گویا در سریال «راه و بیراه» هم حضور داشتید که هنوز پخش نشده است.
– بله قرار بود پیش از ماه رمضان از شبکه اول پخش شود که پخش آن به بعد از ماه رمضان موکول شد. این سریال اپیزودیک است و هر اپیزود ۶ قسمت دارد که من در یک اپیزود از این سریال بازی کردم. گروه بسیار خوبی بودند و خوشحالم با آنها کار کردم. اتفاقا برای بازی در این سریال یزد رفتیم و از این نظر هم خیلی برای من جذاب بود و با این گروه خوش گذشت.
و سریال «خانه مادری» هم که روی آنتن شبکه امید است.
– بله در کرمان به اتفاق زهرا سعیدی و مهدی صباغی کار کردیم. البته شبکه کرمان این سریال را پخش کرد و بازپخش آن روی شبکه امید است و قرار است که به زودی از شبکه دو هم پخش شود. اینکار هم برای من جذاب بود. چون هم این سریال و هم «بچه مهندس» درباره بچه های بی سرپرست است و ای کاش ما با این کارها بتوانیم فرهنگ سازی کنیم. اتفاقا مدتی پیش در برنامه ای مهمان شهر اصفهان بودم که به آزادسازی زندانیان کمک می کرد. امیدوارم این نوع سریال ها و برنامه ها بتواند در فرهنگ سازی نقش بسزایی داشته باشد.
فکر می کنم که سالهاست به دنبال یک نقش خاص هستید، اما هنوز پیشنهاد نشده است.
– بله من همیشه به دنبال نقش های خاص و منفی هستم که ایده آلم باشد. اما هنوز به آن چیزی که همواره مدنظر دارم، نرسیده ام. البته نقش منفی هم بازی کردم، اما منظورم نقش های خاکستری است که به واقعیت نزدیک تر است. چون آدم ها معمولا نه خیلی منفی هستند و نه خیلی مثبت. من دوست دارم چنین نقش هایی را بازی کنم که هنوز فرصتش پیش نیامده است. در سینما و تلویزیون معمولا وجه مثبت و یا منفی آدم ها را می بینیم. تقریبا می توانم بگویم همان کاراکتری که در «اولین شب آرامش» بازی کردم را دوست دارم که به واقعیت نزدیک تر است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *