سه خبر از پرس تی وی و هیسپان تی وی

مروری بر وضعیت زندان های امارات در پرس تی وی

وضعیت زندان های امارات متحده عربی در داخل و خارج این کشور در برنامه این هفته «از قلم افتاده» (Under reported) شبکه پرس تی وی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
به گزارش رسیده، این برنامه با اشاره به شکنجه های شدید اخیر علیه زندانیان و معترضان سیاسی در امارات به گفت و گو پیرامون نحوه برخورد امارات با زندانیان سیاسی و مخالف رژِیم در زندان های داخلی و همچنین وضعیت زندان های مخفی و سری این کشور در خارج از مرزهای آن از جمله در کشورهای جنگ زده مانند اریتره و یمن می پردازد.
در ادامه این برنامه ضمن واکاوی کشته شدن حبیب یوسف عبدا… الصایغ روزنامه نگار اماراتی منتقد عادی سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی پس از انتشار مقاله ای در این خصوص، واکنش دیگر روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای در امارات نسبت به این مرگ مشکوک مورد نقد و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
این برنامه همچنین با نگاهی به گزارش های سازمان ملل درخصوص بدرفتاری و شکنجه زندانیان اماراتی در زندان های این کشور به بررسی گزارش شبکه الجزیره درخصوص کشف زندان سری امارات در خاک اریتره برای شکنجه و زندانی کردن مخالفان که اغلب افراد سرشناس هستند، خواهد پرداخت.
«از قلم افتاده» به تهیه کنندگی حامد عزتی زاده پنجشنبه ۲۱ شهریور ساعت ۱۷:۲۰ به وقت تهران به مدت ۱۰ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت ۰۴:۰۰ و شنبه ساعت ۰۱:۲۰ و ۰۹:۲۰ ، یکشنبه ساعت ۲۱:۲۰ ، دوشنبه ساعت ۱۵:۲۰ و سه شنبه ساعت ۱۸:۲۰ به وقت تهران پخش می شود.

 

نگاه پرس تی وی به تبعات اقتصادی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا

موضوع برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) از شبکه پرس تی وی به بررسی احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه و تبعاتی که این مسئله بر اقتصاد آن بر جای خواهد گذاشت، اختصاص دارد.
این برنامه به تهیه کنندگی کاوه تقوایی با نگاهی به اسناد دولتی منتشر شده درخصوص «عملیات چکش زرد» درباره نتایج احتمالی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به بحث و گفت و گو پیرامون تلاش های آمریکا برای ترغیب بوریس جانسون به منظور خروج بدون توافق با اتحادیه اروپا می پردازد.
در این برنامه ضمن مروری بر مسایل مورد اشاره در این اسناد از جمله کاهش ورود سوخت، مواد غذایی و دارو به برتیانیا، گسترش تظاهرات مردمی در تمامی بریتانیا و افزایش بی نظمی های عمومی و تنش ها، احتمال ورود بریتانیا به دوره رکود اقتصادی در صورت خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.
نگاهی به وضعیت اقتصادی اروپا و شرایط اقتصادی مردم بریتانیا و همچنین تاثیر خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا و تنش های ناشی از جنگ تجاری بر کارخانه های فعال در بریتانیا نیز از دیگر محورهای مورد بررسی در این برنامه خواهد بود.
«شکاف اقتصادی» ساعت ۰۱:۰۰ بامداد جمعه ۲۲ شهریور از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت ۰۱:۰۳ بامداد، یکشنبه ساعت ۰۹:۰۰ و ۲۰:۰۰ و دوشنبه ساعت ۱۲:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

 

«منطقه مالی» در هیسپان تی وی و بررسی تهاجم ترامپ به قلب زندگی مردم ونزوئلا

برنامه «منطقه مالی» در شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی این هفته دخالت ها و تهاجم ترامپ به ونزوئلا و بلوکه شدن اموال این کشور را بررسی می کند.
رئیس جمهور آمریکا با صدور فرمانی در راستای محاصره اقتصادی ونزوئلا، همه اموال و دارایی های این کشور در آمریکا را بلوکه کرد.
ونزوئلا از سازمان ملل متحد درخواست کرد تا با تهاجم ترامپ مقابله کند. زیرا تصمیمات اخیر او موجب نقض حقوق بشر در سطح کلان حقوق بشر شده است و به تبع تمام مردم ونزوئلا را تحت تاثیر قرار داده است به خصوص حق مردم در دسترسی به تغذیه مناسب. این اعتراض پس از صدور دستوری از جانب ترامپ مبنی بر بلوکه شدن اموال ونزوئلا، صورت گرفته است. از سوی دیگر اتحادیه اروپا نیز مخالفت خود را به نوعی نسبت به اجرای این فرمان های بازدارنده فراسرزمینی نشان داده است.
برنامه سیاسی- اقتصادی «منطقه مالی» با اجرای «ادواردو نودا» هر هفته پنج‌شنبه‌ها در مدت زمان ۲۵ دقیقه در ساعت ۵:۳۰ (به وقت تهران) برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به روی آنتن رفته و تحلیلی از مسائل اقتصادی دنیا و منطقه آمریکای لاتین را برای مخاطبان به تصویر می‌کشد. بازپخش این برنامه، جمعه ساعت ۲۰:۳۰ و شنبه ساعات ۳:۳۰، ۱۰:۰۰ و ۱۴:۳۰ خواهد بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *