سوءاستفاده از یارانه عیدانه کتاب برای خرید اسباب بازی تکذیب شد

مدیرعامل خانه کتاب سوءاستفاده برخی کتابفروشی‌های عضو طرح «عیدانه کتاب» از یارانه اختصاص یافته این طرح و فروش اقلام غیرکتابی‌شان مانند اسباب بازی را رد کرد.
به گزارش مهر، مجید غلامی جلیسه مدیرعامل خانه کتاب در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی‌بر اینکه شواهدی به دست آمده که در برخی کتابفروشی‌های کشور که طرح «عیدانه کتاب» در آنها به اجرا درآمد، در کنار کتاب، اقلام دیگری مانند نوشت‌افزار و حتی اسباب‌بازی هم به فروش می‌رسیده و این در حالی است که وزارت ارشاد مدعی است این یارانه را تنها برای خرید کتاب از سوی شهروندان به کتابفروشی‌ها تخصیص داده، گفت: سامانه نظارتی ما در اجرای این طرح و نیز طرح «تابستانه کتاب» دارای فیلترهایی قوی است که اجازه عملی شدن مسئله‌ای را که شما مطرح کردید، نمی‌دهد.
وی افزود: من این قول و اطمینان را به همه می‌دهم که ضریب خطای اجرای طرح‌های حمایتی از کتابفروشی‌ها کمتر از ۵ درصد است. ضمن اینکه ما در مرحله سوم اجرای طرح‌های حمایتی از کتابفروشی‌ها، سامانه‌های نظارتی‌مان را قوی‌تر کرده‌ایم و در اججرای طرح «تابستانه کتاب» سختگیرانه‌تر از قبل به فعالیت‌های نظارتی‌مان عمل می‌کنیم. من به شما قول می‌دهم که چنین اتفاقی که شما مطرح کردید، در زمان اجرای این طرح رخ نخواهد داد. اگر هم چنین اتفاقی بخواهد بیفتد، ما از طریق سامانه فوراً متوجه این تخلف خواهیم شد و سیستم فروش کتابفروشی متخلف ببه طور خودکار مسدود خواهد شد.
مدیرعامل خانه کتاب با اشاره به اینکه در اجرای طرح «تابستانه کتاب» هم نظارت‌های حضوری وجود دارد، هم آنلاین، هم از سوی کتابفروشی‌ها و هم از سوی خود مردم و خریداران کتاب، بار دیگر اطمینان داد شاهد چنین تخلفاتی در زمان اجرای طرح تابستانه کتاب نخواهیم بود و در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در مورد پیش بینی‌اش از میزان استقبال مردم از طرح یادشده، گفت: تمام تلاش ما بر این است که حداکثر استقبال از کتابفروشی‌ها در این طرح صورت بگیرد. پیش‌بینی ما این است که مبلغ یارانه تخصیص یافته از سوی وزارت ارشاد برای اجرای طرح «تابستانه کتاب» کم بیاید.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *