«سینما سلامت» سراغ «بیست و یک روز بعد» رفت

«سینما سلامت» در برنامه این هفته خود با پخش فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به بیماری سرطان و هزینه های آن اشاره می کند.
به گزارش رسیده، جمعه ساعت ۲۱ برنامه «سینما سلامت» با دعوت از مدیر داروخانه فوق تخصصی شهید کاظمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بیماری شایع سرطان و هزینه های درمان آن می پردازد.
در این برنامه بخش هایی از فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» نمایش داده می شود و سپس کارشناس و مجری برنامه به یکی از دغدغه های درمانی در بیماری سرطان اشاره می کنند با این توصیف که؛ «سرطان غیر از درد هزینه هم دارد.»
«بیست و یک روز بعد» ملودرامی اجتماعی از زندگی نوجوانی به نام «مرتضی» است که در راه تحقق آرزوی ناکام پدرش، با چالش‌های بسیاری روبه‌رو می‌شود. مرتضی که عاشق فیلم سازی است برای تهیه دوربینی به آب و آتش می زند تا پول خرید آن را فراهم کند و در میانه راه با بیماری سرطان مادر مواجه می شود و…
این فیلم به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان محصول سازمان توسعه سینمایی سوره بوده و در سی امین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان موفق به کسب ۷ پروانه زرین شد. «سینما سلامت» با نگاهی به این فیلم تلاش می کند تا به مقوله اقتصادی بیماری های طولانی مدت همچون سرطان از لزوم توجه بیمه های درمانی و سازمان های مردم نهاد در کمک به این بیماران سخن گوید.
«سینما سلامت» برنامه ای از شبکه سلامت سیما به کارگردانی علی اضغر صائبی است که تلاش می کند تا به بهانه پخش فیلم به بررسی علل و عوامل بروز بیماری و راه های پیشگیری از آن بپردازد.برنامه ای با حضور یک پزشک کارشناس متخصص در یکی از امور درمانی مرتبط با موضوع فیلم وپخش بخش هایی از سینمایی به واکاوی مسایل بپردازد.
«سینما سلامت» جمعه ها ساعت ۲۱ و شنبه و سه شنبه به ترتیب ساعت ۱۴ و۲۰:۳۰ روی آنتن می رود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *