شهرام علیدی و «گورستانی که هر صبح انگور می‌داد»

 
شهرام علیدی دو فیلم گورستانی که هر صبح انگور می داد و مثلث را در سطح بین‌المللی می‌سازد.
شهرام علیدی کارگردان سینما در گفتگو با مهر با بیان این مطلب که پیش‌تولید دو فیلم سینمایی گورستانی که هر صبح انگور می‌داد و مثلث را آغاز کرده است، گفت: سال گذشته در شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن فیلمنامه گورستانی که هر صبح انگور می داد به عنوان ۱۰ فیلمنامه برتر در بخش سینمای جهان شناخته شد تا از این طریق بتوانم این فیلم را در سطح بین‌المللی بسازم.
وی توضیح داد: این فیلم نگاهی شرقی و شاعرانه به سینما دارد، البته روند تولید این فیلم سینمایی کمی طول خواهد کشید. در حال حاضر سه تهیه‌کننده فرانسوی و ژاپنی و آلمانی در ساخت این فیلم سینمایی همکاری می کنند و فیلمنامه در آخرین مراحل بازنویسی است.
علیدی با اشاره به عواملی که در این پروژه بین‌المللی همکاری می‌کنند، گفت: تا امروز با عواملی که قرارست در این پروه با ما همکاری کنند مذاکره کرده‌ام و خوشبختانه یکی از درخواست‌های من برای ساخت این فیلم سینمایی حضور تعدادی از عوامل ایرانی در ساخت گورستانی که هر صبح انگور می‌داد بود که با موافقت تهیه‌کنندگان خارجی همراه شد.
کارگردان فیلم سینمایی زمزمه با باد ادامه داد: پروژه بعدی که پیش‌تولید آن را آغاز کرده ام، فیلم سینمایی مثلث است که در آن سینمای مستقل‌تری را نسبت به گورستانی که هر صبح انگور می‌داد تجربه خواهم کرد. این فیلم با محوریت یک زن شاعر است و در تهران تصویربرداری خواهد شد. این فیلم سینمایی یک اثر کاملا درونی بوده و احساسات انسانی و روابط میان یک مادر و فرزند را به تصویر می‌کشد.
شهرام علیدی با فیلم زمزمه با باد اولین فیلم سینمایی خود در بخش مسابقه چهل و هشتمین بخش هفته منتقدان شصت و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن حضور داشت و توانست از چهار جایزه اصلی این بخش، سه جایزه شامل جازه منتخب جوانان اروپا، جایزه کانال ۵ فرانسه و همچنین اکران و نمایش فیلم در کشور فرانسه را بدست آورد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *