شهردار نیویورک کوتاه آمد؛ کاهش بودجه پلیس!

شهردار شهر نیویورک در پی تداوم اعتراضات ضد خشونت پلیس و نژادپرستی برای مدت ۱۰ شب در این شهر اعلام کرد، بودجه نیروی پلیس آنجا را که شش میلیارد دلار تعیین شده، کاهش و مبلغ کاهش یافته را به خدمات اجتماعی اختصاص می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، روز یکشنبه بیل دبلاسیو، شهردار شهر نیویورک فاش کرد که قرار است بخشی از بودجه نیروی پلیس این شهر در برنامه‌های مربوط به جوانان و خدمات اجتماعی برای گروه‌های اقلیت صرف شود.

دبلاسیو که ۵۹ سال سن دارد در یک کنفرانس خبری اظهار کرد: ما نیاز داریم خیلی کارهای بیشتر را برای جوانانمان انجام دهیم.

او خاطر نشان کرد: ما بودجه مربوط به واحد پلیس نیویورک را برداشته و به برنامه های مربوط به جوانان و خدمات اجتماعی اختصاص می‌دهیم. من میخواهم مردم درک کنند ما متعهد به جابجایی منابع هستیم تا در عین حال بر جوانان متمرکز شویم.

وی خاطر نشان کرد: من همچنین تایید می کنم این روند را در عین تضمین امنیت شهر رقم خواهیم زد.

این شهردار نیویورک در ابتدا روز جمعه اظهاراتی مغایر با این مواضعش مطرح کرده و گفته بود، این پول برای حفظ امنیت شهر نیویورک ضروری است.

او گفته بود: من معتقدم ایده کاهش بودجه خوب نیست و این پول برای حفظ امنیت ما لازم است.

مساله اعمال یک سری اصلاحات بر این نیروی پلیس ابتدا از سوی چیرلین مک‌کری، همسر ۵۶ ساله او که رئیس مشترک کمیته فراگیری نژادی در شهرداری نیویورک است مطرح شده بود.

آلکساندرا اوکازیو کورتز، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا نیز از بلاسیو خواسته بود اختیارات نیروی پلیس نیویورک را کاهش دهد و برخی دیگر نیز چنین درخواستی را مطرح کرده بودند.

دبلاسیو در صحبتهایش مبلغ دقیق کاستن از بودجه پلیس نیویورک و صرف آن در بخش مدنظر را مشخص نکرد و این مساله بعد از نهایی شدن بودجه ۹۰ میلیارد دلاری از سوی شورای شهر نیویورک در آینده تایید خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *