گفت و گوی بانی فیلم با متین ستوده

صبور بودنم بالاخره جواب داد

* یک فنجان خاطره
متین ستوده سال ۹۴ گفت و گویی با بانی فیلم در خصوص بازی در «میکاییل» داشته که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:
وی در ابتدا درباره نحوه علاقه مندی اش به بازیگری عنوان کرد: پدر من بازنشسته صدا و سیما هستند. کارمند رسمی شبکه دوم سیما و مدیر تصویربرداری بسیاری از کارهای قدیمی و معروف تلویزیون از جمله «چاق و لاغر»، «محله برو بیا»، «ساعت خوش»، «طنزآوران تاریخ»، «عالیجناب داروغه» و… بودند. به واسطه ایشان من هم با این حرفه آشنا بودم و البته در جریان این کار بودم. همیشه علاقه‌مند بودم و شاید این علاقه در ابتدا به دوران کودکی من بر می‌گشت.
من خیلی اصرار داشتم در عین بچگی در آن کار نقش داشته باشم. یادم هست کار در خرم آباد بود و من کلی گریه کردم و ضجه زدم تا به اجبار و خیلی نمایشی لباس فرشته را تن ‌کردند و یک پلان هم از من گرفتند. بعد از آن کار دو سه تا کار نمایشی استودیویی هم انجام دادم و…
آن زمان پدر در کل جلوی مرا نگرفت، ولی تشویقم هم نکرد. من دوست داشتم ادامه بدهم ولی ‌گفت اجازه بده وقتی خودت به جایی برسی که تصمیم مستقل بگیری، اگر نظرت حضور در دنیای بازیگری بود من حرفی ندارم. دوست نداشت من انتخابی کنم که بعدها پشیمان شوم. رفتم و بعد از مدت‌ها حس کردم می‌توانم بازیگر شوم، چرا از توانایی خودم در این مسیر استفاده نکنم. به دنبال این مسئله رفتم که بهترین و درست‌ترین راه را انتخاب کنم.
او در ادامه درباره همکاری اش با سیروس مقدم هم بیان کرد: من آنقدر نقش مهری را دوست داشتم که در همه حال حس می‌کردم مسیری مهم پیش روی من است. پس از این کار یک حس آرامش داشتم. برای خودم بسیار خوب بود حس می‌کردم، صبر و تلاشم نتیجه داده است. اگر چه می‌دانم مسیری بلند و پر خطر در این حرفه پیش رو دارم، اما سکانس‌های سریال «میکائیل» طوری بود که به من آرامش قلبی می‌داد. حسن بزرگ سریال «میکائیل» و کار با سیروس مقدم و سعید نعمت اله این است که متریال لازم را به تو می‌دهد و می‌گوید بیا قرمه سبزی بپز! تخم مرغ و گوجه نمی‌دهند و بگویند قرمه سبزی بپز! بهترین متریال از بهترین کیفیت را در اختیارت قرار می‌دهند، همه چیز برایت فراهم است تا خودت را پیدا کنی. متن خوب، کارگردانی و هدایت خوب، بازیگران خوب، عوامل حرفه‌ای و کاربلد مهیاست حالا بیا متین ستوده نشان بده چند مرده حلاجی؟ من در سریال «یادآوری» و دیگر تجاربم با بازیگران بزرگی کار کردم، ولی اینجا شرایط فرق می‌کرد. پرسوناژهای کم، نقش محوری و… گوی بود و میدان برای من که به خواسته‌ام برسم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *