حسن هدایت در گفت وگو با بانی فیلم: سریال «تکیه دولت» را برای نمایش خانگی می سازم

صدا و سیما با کپی برداری از یک برنامه آمریکایی، سرخوش از آمار بینندگانش است!

کارگردان «کارآگاه علوی» این روزها در تدارک ساخت یک سریال برای پخش در شبکه نمایش خانگی است.

حسن هدایت کارگردان سینما و تلویزیون در گفت وگو با بانی فیلم درباره فعالیت های حال حاضر خود اظهار داشت: از اوایل امسال درگیر آماده سازی سریالی تاریخی با نام «تکیه دولت» برای پخش در شبکه نمایش خانگی هستم و به محض عقد قرارداد با بازیگران و عوامل پشت دوربین، وارد فاز فیلمبرداری می شویم.

وی افزود: این سریال پروداکشن عظیمی دارد و سرمایه سنگینی را نیز می طلبد، به همین خاطر زمان بیشتری صرف پیش تولید خواهد شد. تمام ۲۵ قسمت متن های فیلمنامه تصویب و نگارش آن نیز به پایان رسیده و تنها روی برخی از قسمت ها رتوش نهایی را انجام می دهم.

هدایت درباره لوکیشن های این سریال نیز گفت: بخش عمده لوکیشن های مجموعه در تهران، قزوین و گرگان قرار دارد و اگر بودجه کار فراهم شود، در یکی از کشورهای خارجی مانند گرجستان و ارمنستان که از نظر معماری شباهت هایی با کشورمان دارد نیز فیلمبرداری خواهیم داشت. در بخشی از کار نیز احتیاج به دکور داریم که ساخت آن در دست اقدام است. از نظر تعداد بازیگر نیز حدود ۸۰ بازیگر اصلی و فرعی خواهیم داشت که به محض مهیا شدن شرایط با گزینه هایمان وارد مذاکره می شویم.

این کارگردان درباره موضوع و مقطع داستانی که «تکیه دولت» روایت خواهد کرد نیز گفت: داستان این سریال همانطور که از اسمش مشخص است، به بنای «تکیه دولت» و مسائلی می پردازد که درون آن در مقطع ماه محرم رخ می دهد. این بنا در جنوب کاخ گلستان قرار دارد و به عنوان بزرگترین بنای تئاتری کشور محسوب می شود. هر چند که از ۷۰ سال پیش به دلیل رطوبت و بی توجهی غیر قابل استفاده و بخش هایی از آن تخریب شد.

هدایت در پاسخ به این سوال که چرا «تکیه دولت» را برای پخش در تلویزیون مقابل دوربین نمی برد گفت: به دلیل عملکرد و سیاستی که این روزها بر تلویزیون حاکم است، از حضور در آن پرهیز می کنم و تا وقتی که این سیستم و نگاه ضد فرهنگی اصلاح نشود، مطلقاً سمت این سازمان نخواهم رفت. متأسفانه رسانه ملی برخلاف سیاست هایشان که مخالف صد در صدی فرهنگ غربی هستند، با کپی از یک برنامه آمریکایی و بدون هیچگونه نوآوری قصد جذب مخاطب را دارند. جالب اینکه مدیران پس از اتمام برنامه های اینچنینی با دلخوشی تمام از تعداد بالای بیننده های برنامه هایشان خبر می دهند. امیرکبیر ۱۸۰ سال پیش روشن بینی جالبی داشت و می گفت اگر نیت یکصد ساله دارید انسان تربیت کنید، حالا شما نگاه کنید مسئولین فرهنگی کشور ما تا چه حد نسبت به نسل جدید جامعه احساس مسئولیت می کنند و برنامه ریزی داشته اند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *