محسن شایانفر:

طرح «نیوجرسی» متعلق به من است، نمی دانم سریالش از کجا درآمده!

بانی فیلم، گروه تلویزیون: محسن شایانفر تهیه کننده پیشکسوت سینما و تلویزیون ادعای ساخت سریال از طرح «نیوجرسی» که اخیراً مطرح شده را مردود می داند.
محسن شایانفر در گفت و گو با بانی فیلم اظهار داشت: طرح فیلم سینمایی «نیوجرسی» مربوط به دو سال پیش و در جریان ساخت سریال «هست و نیست» مطرح بود. همان زمان با مهدی علی میرزایی جزییات آن را مطرح کردم و فیلمنامه اش که درباره کلانشهر تهران است، نوشته شد. این طرح و سناریو دو سال پیش در بانک فیلمنامه خانه سینما هم ثبت شد. ما سال گذشته در تدارک ساخت این فیلم بودیم و حتی قراردادهای مربوط هم بسته شده، اما به دلیل فراهم شدن مقدمات ساخت سریال «حکایتهای کمال»، فیلمبرداری آنرا به تعویق انداختیم. طی هفته های آینده پیش تولید فیلم «نیوجرسی» را آغاز خواهیم کرد و مسعود اطیابی کارگردانی را به عهده دارد و ایرج طهماسب نیز مشاور فیلمنامه است.
او گفت: به تازگی ادعایی مبنی بر ساخت سریالی با همین نام و طرح مطرح شده، ولی سوال من اینجاست چطور می خواهند بدون اجازه من به عنوان صاحب طرح، فیلمی بر اساس آن بسازند و آیا تلویزیون در جریان این قضیه هست یا خیر. طرح «نیوجرسی» متعلق به من است، نمی دانم سریالش از کجا درآمده!ضمن اینکه من به هیچ وجه از این اقدام رضایت ندارم و از طریق حقوقی پیگیر هستم.بالاخره وقتی طرح و مضمون یکی باشد و من از دوسال پیش درگیر ساخت آن بوده ام، قطعاً برداشت بدون اجازه از آن در هر قالبی اخلاقی و قانونی نیست.
یادآور می شود؛ اخیراً جواد رضویان از ساخت سریالی با نام «نیوجرسی» خبر داده. او در برنامه صبحگاهی امروز یکی از شبکه ها گفت: «از نیمه های شهریور کار جدیدمان را استارت می زنیم. سریالی که با سیامک انصاری به صورت مشترک کارگردانی می کنیم و فکر می کنم ۴ فصل ۲۵ قسمتی باشد. اسم موقت این سریال «نیوجرسی» است که البته منظور ایالت آمریکا نیست بلکه نیوجرسی که جلوی در خانه ها می گذارند. احتمالا هم من و هم سیامک در سریال بازی هم می کنیم و برای همین آن را دو نفره کارگردانی می کنیم».

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *