اجرای ۱۶۲ کنسرت در تهران و شهرستان ها

«طریق عشق» استاد شجریان مجوز گرفت

بانی فیلم – گروه فرهنگ و هنر: مجوز آلبوم «طریق عشق» با صدای محمدرضا شجریان صادر شد.
به گزارش رسیده، آلبوم «طریق عشق» ٩ قطعه با نام‌های «مقدمه افشاری»، «سنتور و آواز»، «چهار مضراب»، «تار و آواز»، «دل مجنون»، «نی و کمانچه» و «جان جهان» با اشعاری از حافظ و مولوی است.
آهنگسازی و تنظیم این آلبوم را نیز پرویز مشکاتیان انجام داده است.
در آلبوم «طریق عشق» پرویز مشکاتیان نوازنده سنتور، اردشیر کامکار نوازنده کمانچه، داریوش پیرنیاکان نوازنده تار، جمشید عندلیبی نوازنده نی، محمد فیروزی نوازنده عود و بیژن کامکار نوازنده دف هستند.
این آلبوم با صدای شجریان توسط شرکت «دل آواز» به بازار موسیقی آمده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی به نقل از واحد نظارت و ارزشیابی این دفتر، مجوز ۵۶ آلبوم صوتی از ابتدای سال ۱۳۹۵ تاکنون صادر شده است، که شامل ۱۸ آلبوم کلاسیک ایرانی،۳۲ آلبوم پاپ، ۱ آلبوم محلی، ۱آلبوم تلفیقی، ۳ آلبوم کلاسیک می باشد. از این میان، می توان به آلبوم«طریق عشق» به آهنگسازی زنده یاد پرویز مشکاتیان با خوانندگی استاد محمدرضا شجریان، آلبوم «خروش» به آهنگسازی مجید درخشانی با خوانندگی مجتبی عسگری، آلبوم «آموزش نی» با اجرای عبدالنقی افشارنیا، آلبوم «نشود فاش» به آهنگسازی محمد امین اکبرپور و با خوانندگی مهدی مبتقا، آلبوم «دیده بیدار» با خوانندگی فرمان فتحعلیان، آلبوم «دیوانه وار» با خوانندگی حمید عسگری، آلبوم «معجزه» به خوانندگی بهنام صفوی و آلبوم «حالم خوبه» به خوانندگی بابک جهانبخش اشاره کرد.
همچنین مجوز ۲ آلبوم تصویری نیز طی همین روزها با نام «سرزمین بیکران» به آهنگسازی سلمان محمدی ، محسن الهامیان ، پیمان خازنی وپرواز همای و تنظیم و خوانندگی پرواز همای و همچنین در حوزه موسیقی نواحی و اقوام آلبوم تصویری «گروه آوای موج» به خوانندگی علی عباسی صادر گردیده است. در ادامه می توان به صدور مجوز ۱۸ تک آهنگ که شامل ۱۵ مورد پاپ و ۳ مورد کلاسیک ایرانی می باشد، اشاره کردکه تک آهنگ «حالت چطوره» با صدای فریدون آسرایی خودنمایی می کند.
بنا بر همین گزارش ۱۶۲ اجرای کنسرت نیز در سبک های متفاوت در تهران و شهرستان ها با مجوز دفتر موسیقی از ابتدای سال برگزار گردید که از این تعداد، ۵۰ اجرای موسیقی کلاسیک ایرانی، ۱۴ اجرای موسیقی فولکلوریک، ۶ اجرای موسیقی مخصوص بانوان، ۴۰ اجرای موسیقی پاپ، ۴۱ اجرای موسیقی تلفیقی، ۸ اجرای موسیقی کلاسیک، ۳ اجرای موسیقی کودک برگزار شده است، که اسامی بسیاری از گروه ها و هنرمندان شاخص عرصه موسیقی در این میان به چشم می خورد: کیهان کلهر، گروه کامکارها، یاروسلاو اسوییتسنی، هربرت لیپرت، علیرضا قربانی، سالار عقیلی، فرج علیپور، پوریا اخواص،علی زند وکیلی،گروه چارتار، گروه پالت، گروه دنگ شو،احسان خواجه امیری،محمد علیزاده، بنیامین بهادری، فریدون آسرایی و فرزاد فرزین.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *