سازمان سینمایی به روند فضاسازی‌های غیرواقعی ورود خواهد کرد؟

عدم صدور پروانه نمایش «قصر شیرین» ؛موج‌سواری یا بهره‌برداری تبلیغاتی؟!

بانی‌فیلم: درحالی روابط عمومی فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی از عدم صدور پروانه نمایش این فیلم به دستور یک نهاد انتظامی خبر داد که هنوز هیچ موضع رسمی توسط سازمان سینمایی در این مورد اعلام نشده است.
در این خبر روابط عمومی فیلم میرکریمی آمده: «علی‌رغم تلاش فراوان و دوماهه برای دریافت پروانه نمایش قصر شیرین به جهت برنامه‌ریزی اکران آن در فصل تابستان، سازمان سینمایی از صدور پروانه امتناع کرده است که پس از بررسی علت موضوع، مشخص شد که یکی از نهادهای انتظامی فقط به دلیل چند پلان از فیلم که خوشایند آنها نیست، به سازمان سینمایی تاکید کرده است حق صدور پروانه اکران برای قصر شیرین را ندارد!»
انتشار این گونه خبرها توسط صاحبان فیلم‌ها و یا روابط عمومی‌های برخی فیلم‌ها -در صورت درست بودن خبر-، بیشتر از آن که نوعی اطلاع‌رسانی در مورد پروژه‌های سینمایی باشد، بهره‌برداری از قدرت رسانه‌ها در تهییج افکار عمومی است!
نمونه‌های زیادی از این شکل خبرپراکنی توسط عوامل روابط عمومی پروژه‌های سینمایی در دست است که تلاش آنها را برای بازار‌گرمی و حساس کردن تماشاگران احتمالی این گونه فیلم‌های سینمایی نشان می‌دهد!
بدیهی‌ست یکی از وظایف ذاتی عوامل تبلیغاتی فیلم‌ها، ایجاد همین بازارگرمی و داغ کردن فضای تبلیغاتی‌ست اما بسیاری از دست‌اندرکاران فیلم‌ها به اشتباه با فضاسازی‌های دروغین، تلاش می‌کنند اشتباهات خود را نیز رنگ ‌و ‌روی تبلیغاتی دهند.
آخرین نمونه از این دست، استفاده از واژه «توقیف» برای فیلمی‌ست که به دلیل کاملاً نامشخص و سئوال‌ برانگیز نسخه‌ای بازبینی نشده را روانه پرده سینماها کرده بود!
سازمان سینمایی باید به گوشه‌های تاریک این روند نوظهور در اکران فیلم‌های سینمایی ورود کند و پاسخ‌های روشن و شفاف به این پیشامد توسط یکی از پرنفوذترین موسسات سینمایی ارایه دهد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *