عکس امروز؛ فداکاری یک پرستار برای تسکین درد بیماران

بانی‌فیلم:

این روزها متاسفانه داس بیماری کووید۱۹ رشته زندگی بسیاری از هموطنان و‌همینطور مردم کشورهای دیگر را قطع می‌کند، افرایش آمار جان‌باختگان در ایران موجب شده تا باردیکر زنگ خطر و ناقوس هشدار فراگیری دوباره و شیوع موج دوم این ویروس، به صدا درآید.

همه می‌دانیم که بخش زیادی از مرگ‌ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر، بی‌توجهی به دستورهای پزشکی‌ست؛ این بی‌توجهی‌ها توسط بخشی از افراد جامعه صورت می‌گیرد که علاوه بر خطر انداختن جان خود، زندگی دیگران را هم به مخاطره می‌اندازند.

این‌ها شعار نیست بلکه واقعیت‌ است؛ استفاده از راهکارهای ساده‌ای مانند زدن ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها، می‌تواند حرکت پرشتاب و خانمان‌سوز این بیماری مهلک را کُند و کُندتر سازد تا در آینده نزدیک شاهد کنترل و حتی ریشه‌کنی‌ این ویروس خطرناک شویم.

کووید۱۹ دردناک است؛ شنیدن حرف‌های مبتلایانی که به سختی از دام این بیماری رهایی یافته‌اند گویای سختی‌های دوران ابتلا به آن است.

این عکس را سایت SKYNEWS از یک پرستار شیلیایی منتشر کرده که با نواختن ویلن تلاش می‌کند تسکینی برای درد مبتلایان کووید۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان باشد، بیمارانی که دارویی هم برای التیام دردهای‌ جانکاه‌شان نیست…

به پاس احترام به فداکاری این پرستار، این عکس را به عنوان عکس امروز انتخاب کردیم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *