معرفی فیلمهای برنامه امروز سینمای رسانه ها(2)

«غلامرضا تختی»، سنگ بزرگ + تیزر؛ تماشا کنید

در حال بارگزاری فیلم...

بانی فیلم: امروز چهارشنبه دهم بهمن در نخستین روز از جشنواره فیلم فجر ۳۷ چهار فیلم روی پرده خواهند رفت.

«غلامرضا تختی» ساخته بهرام توکلی به تهیه کنندگی سعید ملکان ساعت ۱۵:۳۰ در پردیس ملت به نمایش در می آید.

توکلی سال گذشته فیلم «تنگه ابوقریب» را در جشنواره داشت که در ۱۱ رشته کاندیدا شد و در نهایت در شش رشته از جمله نقش اول مرد (امیر جدیدی) سیمرغ گرفت. او امسال در سکوت خبری فیلم «غلامرضا تختی» را کلید زد که همانطور که از نامش پیداست، به زندگی جهان پهلوان تختی می‌پردازد.

آتیلا پسیانی، حمیدرضا آذرنگ، پریوش نظریه، ستاره پسیانی، بانیپال شومون، مجتبی پیرزاده، علیرضا گودرزی، معصومه قاسمی پور از جمله بازیگرانی فیلم بوده اند.

مهمترین حاشیه فیلم همکاری امیر جدیدی با پروژه برای بازی در نقش تختی بود که در نهایت با استدلالهای عجیب ارائه شده از سوی روابط عمومی اثر، از آن جدا شد تا این نقش به یک بازیگر تازه کار به نام علیرضا گودرزی، آزادکار سابق وزن ۹۶ کیلوگرم برسد. علیرضا گودرزی ایفاگر نقش نوجوانی جهان پهلوان تختی است و با گریم بشدت شبیه او شده.

این دهمین فیلم توکلی است و می تواند حکم سنگ بزرگ را برای او داشته باشد..

پیش از این نیز زنده یاد علی حاتمی فیلم تختی را ساخته بود که درگذشت وی سبب شد تا نتواند آن کار را به سرانجام برساند.در آن فیلم خسرو نظافت دوست نقش تختی را بازی کرد. فیلمی که بعدها توسط بهروز افخمی ساخته شد، ولی رنگ و بویی از سینمای علی حاتمی و فیلم ناتمامش در آن نبود.

امیر جدیدی مدتی بعد از جدایی اش از این پروژه، با انتشار تصویری در اینستاگرام خود که گویا یکی از لحظات تمرینش در نقش زنده یاد تختی بوده است،کپشن آنرا به شعری طعنه آمیز اختصاص داد که گویا خطاب به سازندگان فیلم مذکور مطرح شده. ضمن اینکه در این تصویر به نظر می رسد او برای نزدیک شدن به کاراکتر تختی در شش ماه همراهی اش با گروه تولید، حسابی هم زحمت کشیده، تمرین کرده و عرق ریخته است. عکسی که در خانه کشتی منصور برزگر گرفته شده است.جدیدی بیتی از شاعر جوانی به نام محمد شیخی را ضمیمه عکس کرده که می گوید: «هربلایی شد سرم آوردی ای دنیا ولی، میرسد روزی که کارت گیر باشد پیش ما»!

اشتراک گذاری در:

نظرات 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *