در سینماهای جهان به دست آمد

فاصله گیری جنگ ستارگان با دو کارتون محبوب

برای «استار وارز ۷» فقط ۱۲ روز طول کشید تا از مرز یک میلیارد دلار فروش در سطح جهان عبور کند و دو کارتون محبوب را با فاصله‌ای فراوان پشت سر بگذارد. این فیلم فضایی این هفه ۳/۱۳۳ میلیون دلار در مناطقی بجز آمریکای شمالی و ۲/۱۴۹ میلیون دلار در آمریکا و کانادا فروخت تا با احتساب آمار فروش هفته اولش یک میلیاردی شود و به فیلمی تبدیل گردد که در کمترین مدت زمانی به این حد نصاب خیره کننده از فروش دست یافته است. این در حالی است که اکران این فیلم در چین که برای ۱۹ دی در نظر گرفته شده، هنوز آغاز نگشته و بدیهی است که فروش سرسام آور تازه و رکوردهای جدیدی هم در آنجا انتظار این فیلم و سازندگان آن را بکشد.
بر طبق آمار و ارقام، «نیرو بیدار می‌شود» به کارگردانی جی‌جی ابرامز در این لحظه دومین فیلم سودساز امسال در آمریکای شمالی و پنجمین فیلم پرفروش در تاریخ فعالیت‌های سینمایی در این منطقه به حساب می‌آید ولی به سرعت در حال طی طریق به سوی هر دو رتبه اول جداول مذکور است. از منظر بین‌الملل نیز «نیرو بیدار می‌شود» تا امروز پانزدهمین فیلم پرفروش همه تاریخ است اما در یک چشم به هم زدن وارد Top Ten خواهد شد و به رده‌های نخست این جدول هم چشم دارد.
رکوردهای تازه ایمکسی
نمایش‌های این فیلم به سیستم پیشرفته ایمکس نیز با رکورد شکنی همراه شده و این ۵/۲۷ میلیون دلار از مبلغ کل فروش آن از طریق پخش با این سیستم حاصل آمد و با اضافه کردن رقم هفته گذشته، به ۱۰۰ میلیون دلار در این زمینه می‌رسیم که این نیز یک رکورد در زمینه سرعت در رسیدن به این میزان فروش ایمکسی برای یک فیلم است. رکورددار قبلی «دنیای ژوراسیک» بود که به لطف مشارکت چین و تنها بعد از گذشت ۱۸ روز توانست فروش ایمکسی‌اش را به ۱۰۰ میلیون دلار برساند. اگر آمار دقیق‌تری را بخواهید میزان فروش قسمت هفتم «استار وارز» در زمینه پخش ایمکسی آن تاکنون ۱۰۶ میلیون دلار در سطح جهان بوده است.
کولاک در بریتانیا
«نیرو بیدار می‌شود» در بریتانیا هم کولاک کرده و پس از ۱۲ روز اکران در آنجا ۲/۹۷ میلیون دلار فروخته است. این فیلم تا این لحظه نهمین فیلم پرفروش بریتانیا در تمامی ادوار است اما بدیهی است که به سرعت در حال بالا رفتن از این نردبان و به سوی رتبه‌های بالاتر باشد.
آمار «استار وارز» در برخی کشورها
سایر کشورهای پرفروش برای «استار وارز ۷» بعد از ۱۰ تا ۱۲ روز این مکان‌ها هستند: آلمان (۳/۵۴ میلیون دلار)، فرانسه (۸/۴۷ میلیون)، استرالیا (۷/۳۵ میلیون)، ژاپن (۳/۳۱ میلیون)، مکزیک (۲/۲۰ میلیون)، اسپانیا (۹/۱۹ میلیون)، کره جنوبی (۸/۱۸ میلیون)، ایتالیا (۲/۱۸ میلیون)، روسیه (۱۸ میلیون)، برزیل (۹/۱۵ میلیون) و سوئد (۹/۱۰ میلیون دلار)، آمار می‌گویند قسمت هفتم «جنگ ستارگان» تا این لحظه ۵۴۶ میلیون دلار در مناطقی بجز آمریکا و کانادا و با احتساب این کشورها ۰۹۰/۱ میلیارد دلار فروخته است.
هفته خوب پینات‌ها
نسخه جدید کارتون «پینات‌ها» و کاراکتر اسنوپی که از بارزترین شخصیت‌های آن است، هفته خوبی را در قاره‌های اروپا، آسیای شرقی، آمریکای لاتین، شمال آفریقا و اقیانوسیه سپری کرد و در ۴۹ کشور مجموعاً ۲۵ میلیون دلار فروخت تا با اختلافی فراوان نسبت به استار وارز جدید دومین فیلم پرفروش دنیا در این هفته در مناطقی بجز آمریکای شمالی باشد. این فیلم با فروشی ۱/۳ میلیون دلاری دومین شروع اکران برتر را در مکزیک برای فیلم‌های ساخته شده توسط کمپانی فاکس به تصویر کشید و بریتانیا نیز این فیلم را با فروشی ۵/۵ میلیون دلاری در رده دوم جدول پرفروش‌هایش بعد از قسمت هفتم «جنگ ستارگان» نشاند. این فیلم تا این لحظه ۴۵ میلیون دلار دور از آمریکای شمالی فروخته و اگر آمار این منطقه را نیز ضمیمه‌اش کنیم به رقمی ۶/۱۷۲ میلیون دلاری می‌رسیم.
کاسبی در جاده چیپ
«آلوین و چیپ مانکز: جاده چیپ» که ورسیون تازه این سری انیمیشن‌های پرطرفدار است، نیز این هفته در ۱۳ کشور برای اولین بار اکران شد و مجموعا ۱/۸ میلیون دلار کاسبی کرد تا سومین فیلم پرفروش جهان در هفته سپری شده در قاره‌هایی بجز آمریکای شمالی باشد. برزیل با آغاز اکرانی ۷/۲ میلیون دلاری خدمت شایانی به این فیلم کرد و ایتالیا و استرالیا نیز به ترتیب ۷/۱ و ۱/۱ میلیون دلار را به حساب این کارتون ریختند. البته این فقط روند آغازین فروش این کارتون است و در هفته‌های بعدی از رقم کلی فعلی‌اش (۵/۴۷ میلیون دلار) بسیار فراتر خواهد رفت.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در سینماهای جهان به دست آمد

فاصله گیری جنگ ستارگان با دو کارتون محبوب

برای «استار وارز 7» فقط 12 روز طول کشید تا از مرز یک میلیارد دلار فروش در سطح جهان عبور کند و دو کارتون محبوب را با فاصله‌ای فراوان پشت سر بگذارد. این فیلم فضایی این هفه 3/133 میلیون دلار در مناطقی بجز آمریکای شمالی و 2/149 میلیون دلار در آمریکا و کانادا فروخت تا با احتساب آمار فروش هفته اولش یک میلیاردی شود و به فیلمی تبدیل گردد که در کمترین مدت زمانی به این حد نصاب خیره کننده از فروش دست یافته است. این در حالی است که اکران این فیلم در چین که برای 19 دی در نظر گرفته شده، هنوز آغاز نگشته و بدیهی است که فروش سرسام آور تازه و رکوردهای جدیدی هم در آنجا انتظار این فیلم و سازندگان آن را بکشد.
بر طبق آمار و ارقام، «نیرو بیدار می‌شود» به کارگردانی جی‌جی ابرامز در این لحظه دومین فیلم سودساز امسال در آمریکای شمالی و پنجمین فیلم پرفروش در تاریخ فعالیت‌های سینمایی در این منطقه به حساب می‌آید ولی به سرعت در حال طی طریق به سوی هر دو رتبه اول جداول مذکور است. از منظر بین‌الملل نیز «نیرو بیدار می‌شود» تا امروز پانزدهمین فیلم پرفروش همه تاریخ است اما در یک چشم به هم زدن وارد Top Ten خواهد شد و به رده‌های نخست این جدول هم چشم دارد.
رکوردهای تازه ایمکسی
نمایش‌های این فیلم به سیستم پیشرفته ایمکس نیز با رکورد شکنی همراه شده و این 5/27 میلیون دلار از مبلغ کل فروش آن از طریق پخش با این سیستم حاصل آمد و با اضافه کردن رقم هفته گذشته، به 100 میلیون دلار در این زمینه می‌رسیم که این نیز یک رکورد در زمینه سرعت در رسیدن به این میزان فروش ایمکسی برای یک فیلم است. رکورددار قبلی «دنیای ژوراسیک» بود که به لطف مشارکت چین و تنها بعد از گذشت 18 روز توانست فروش ایمکسی‌اش را به 100 میلیون دلار برساند. اگر آمار دقیق‌تری را بخواهید میزان فروش قسمت هفتم «استار وارز» در زمینه پخش ایمکسی آن تاکنون 106 میلیون دلار در سطح جهان بوده است.
کولاک در بریتانیا
«نیرو بیدار می‌شود» در بریتانیا هم کولاک کرده و پس از 12 روز اکران در آنجا 2/97 میلیون دلار فروخته است. این فیلم تا این لحظه نهمین فیلم پرفروش بریتانیا در تمامی ادوار است اما بدیهی است که به سرعت در حال بالا رفتن از این نردبان و به سوی رتبه‌های بالاتر باشد.
آمار «استار وارز» در برخی کشورها
سایر کشورهای پرفروش برای «استار وارز 7» بعد از 10 تا 12 روز این مکان‌ها هستند: آلمان (3/54 میلیون دلار)، فرانسه (8/47 میلیون)، استرالیا (7/35 میلیون)، ژاپن (3/31 میلیون)، مکزیک (2/20 میلیون)، اسپانیا (9/19 میلیون)، کره جنوبی (8/18 میلیون)، ایتالیا (2/18 میلیون)، روسیه (18 میلیون)، برزیل (9/15 میلیون) و سوئد (9/10 میلیون دلار)، آمار می‌گویند قسمت هفتم «جنگ ستارگان» تا این لحظه 546 میلیون دلار در مناطقی بجز آمریکا و کانادا و با احتساب این کشورها 090/1 میلیارد دلار فروخته است.
هفته خوب پینات‌ها
نسخه جدید کارتون «پینات‌ها» و کاراکتر اسنوپی که از بارزترین شخصیت‌های آن است، هفته خوبی را در قاره‌های اروپا، آسیای شرقی، آمریکای لاتین، شمال آفریقا و اقیانوسیه سپری کرد و در 49 کشور مجموعاً 25 میلیون دلار فروخت تا با اختلافی فراوان نسبت به استار وارز جدید دومین فیلم پرفروش دنیا در این هفته در مناطقی بجز آمریکای شمالی باشد. این فیلم با فروشی 1/3 میلیون دلاری دومین شروع اکران برتر را در مکزیک برای فیلم‌های ساخته شده توسط کمپانی فاکس به تصویر کشید و بریتانیا نیز این فیلم را با فروشی 5/5 میلیون دلاری در رده دوم جدول پرفروش‌هایش بعد از قسمت هفتم «جنگ ستارگان» نشاند. این فیلم تا این لحظه 45 میلیون دلار دور از آمریکای شمالی فروخته و اگر آمار این منطقه را نیز ضمیمه‌اش کنیم به رقمی 6/172 میلیون دلاری می‌رسیم.
کاسبی در جاده چیپ
«آلوین و چیپ مانکز: جاده چیپ» که ورسیون تازه این سری انیمیشن‌های پرطرفدار است، نیز این هفته در 13 کشور برای اولین بار اکران شد و مجموعا 1/8 میلیون دلار کاسبی کرد تا سومین فیلم پرفروش جهان در هفته سپری شده در قاره‌هایی بجز آمریکای شمالی باشد. برزیل با آغاز اکرانی 7/2 میلیون دلاری خدمت شایانی به این فیلم کرد و ایتالیا و استرالیا نیز به ترتیب 7/1 و 1/1 میلیون دلار را به حساب این کارتون ریختند. البته این فقط روند آغازین فروش این کارتون است و در هفته‌های بعدی از رقم کلی فعلی‌اش (5/47 میلیون دلار) بسیار فراتر خواهد رفت.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *