بهمن عبدی:

فروش آثار هنری گامی مهم در اقتصاد هنر است

بهمن عبدی عضو شورای هنری هشتمین جشنواره بین المللی فجر با اشاره به اهمیت توجه به اقتصاد هنر، فروش آثار هنری در جشنواره را یک گام مهم خواند و در این باره گفت: فرهنگسازی برای خرید آثار هنری اقدامی زمان‌بر است.
به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، بهمن عبدی هنرمند کاریکاتوریست درادامه افزود: فرهنگسازی برای خرید آثار هنری زمان‌بر است. از آنجایی که ما تا امروز چنین تجربه‌ای را در جشنواره فجر نداشتیم لذا باید روی آن فکر کنیم و صبور باشیم، زیرا مثلا کاریکاتور با سایر بخش های هنری چون حجم و نقاشی و… متفاوت است.
عبدی افزود: اگر چه کاریکاتور زحمت بسیار زیادی دارد، اما هنوز مسئله خرید آن رواج نیافته است. البته امیدوارم که در سال‌های آتی شاهد شکل‌گیری این روند باشیم تا همه هنرمندان شکل ارجینال آثار را ارائه کنند.
وی فروش آثار در جشنواره فجر را یک شروع خوب خواند و گفت: این اتفاق یک شروع خوب است هر چند در این دوره هنرمندان نگاهی به فروش نداشتندو جشنواره نیز تعهدی نسبت به این موضوع ندارد اما حرکت خوبی در عرصه اقتصاد هنر است.
عضو شورای هنری هشتمین جشنواره بین المللی فجر ادامه داد: باید بتوانیم هنر دوستان و مجموعه داران که آمادگی خرید آثار دارند را به جشنواره دعوت کنیم تا از آثار دیدن کنند. این مسئله می‌تواند حتی در سطح بنیادها، نهادها و وزارتخانه‌ها باشد زیرا این امکان وجود دارد که این بخش‌ها حتی اگر خرید نکنند به این قسمت از هنر توجه کنند و آمادگی سفارش کار داشته باشند کما اینکه در تمام گالری ها با استفاده از دعوت و تبلیغات مسئله فروش انجام می شود.
عبدی به اشاره به موضوع خرید آثار هنری از بودجه عمرانی دستگاه‌های دولتی افزود: امیدوارم که در سال آینده مسئله فروش بیشتر دیده شود و فرهنگسازی این بخش نهادینه تر شود تا بتوانیم کم و کاستی های این دوره را در دوره های آتی رفع کنیم و شاهد هر چه بهتر شدن این روند باشیم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *