رئیس سازمان صداوسیما:

فشارهای بیرونی بر گروه برنده مزایده آگهی های صداو سیما،مانع عملیاتی شدن آن شد

جلسه شورای معاونین سازمان صداوسیما دیروز درحالی برگزارشد که رئیس رسانه ملی دراین جلسه درباره برخی سوالات از جمله مزایده آگهی‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش فارس،محمد سرافراز در این جلسه درباره فشارهای وارده بر سازمان برای مزایده آگهی‌های بازرگانی گفت: سازمان برای افزایش درآمد وبراساس راهکارهای قانونی تصمیم به برگزاری مزایده و واگذاری آگهی های بازرگانی گرفت ولی فشارهای بیرونی بر گروه برنده مزایده از جمله بانک توسعه تعاون مانع عملیاتی شدن آن شد، به طوری که با توسل به راه های غیرقانونی وبعضاً سیاسی به این گروه فشار آوردند تا خودرا کنار بکشد ومزایده شکست بخورد. حتی وزارت رفاه و تعاون از بانک زیرمجموعه خود خواست تا از مزایده کنار بکشد، همزمان با این فشارها به دنبال برگزاری مزایده، برخی سازمان را به آنتن فروشی متهم می کردند در حالی که رسانه ملی ضوابط پخش دارد و این ضوابط نه تنهانسبت به گذشته تغییری نکرده که دقیق تر شده است. دکتر سرافراز در ادامه به اتهامات وارد بر شهرزاد میرقلی خان و خروج اجباری وی از ایران اشاره کرد و توضیح داد: بعداز گذشت ۵۰ روز هنوز هیچ سند، مدرک و گزارشی برای اثبات اتهامات وی ارائه نشده است و شواهد وقرائن نشان می دهد برخی افراد در رده های پایین، گزارش ‌های غیرواقعی را به مسئولان بالاتر ارائه کرده‌اند، اگر به این موضوع رسیدگی نشود امکان دارد درمورد سایرمدیران و مسئولان نیز به چنین جوسازی‌هایی بپردازند وبه حاشیه‌سازی ها دامن بزنند. جو سازی می‌کنند که فهرستی طولانی از هنرمندان و کارشناسان ممنوع التصویر در سازمان وجود دارد که این امر صحت ندارد و سوابقی که در این خصوص وجود دارد در حال رسیدگی است.

مزایده رسانه ملی، شفاف ترین مزایده بود

همچنین سعیدکاردار، مشاور اقتصادی رئیس رسانه ملی نیز در باره به نتیجه نرسیدن مزایده آگهی های بازرگانی توضیح داد: در روز اعلام و تحویل اسناد، شرکت کننده سومی هم وجود داشت که صرفاً به علت دو دقیقه تاخیر به بهانه اشکال قانونی، از پذیرش پاکت وی خودداری شد.

به گفته دکتر کاردار، ۳۵ شرکت اسناد خود را پس از اعلام مزایده خریداری می‌کنند که فقط سه شرکت از میان آنها پاکت شان را پس آوردند. دو شرکت باقیمانده شامل گروه بانک توسعه تعاون و شرکای بخش خصوصی برنده بودند. گروه دوم متشکل از سه شرکت بخش خصوصی بودند که پس از بازگشایی پاکت های الف وب در روز چهارشنبه ۳۰ دی امسال با حضور نمایندگان قانونی مشخص شد که فقط مزایده دو شرکت کننده دارد.

مشاوراقتصادی رئیس رسانه ملی افزود: یک روز بعد، بانک توسعه تعاون به بهانه حمایت از بخش خصوصی و رعایت اصل ۴۴ آن هم پس از بازگشایی پاکت‌ها انصراف داد، این درحالی‌ است که بعد از بازگشایی همه پاکت ها و مشخص شدن شرکت کننده ها، اعلام انصراف، غیرقانونی بود و تنها چیزی که به ذهن متبادر می شود تبانی شرکت کنندگان است.

در روز شنبه نیز پاکت قیمت ها بازگشایی شد، درهمین حال، سازمان صداوسیما باتوجه به مستندات قانونی برنده مزایده را اعلام وبه همه شرکت کنندگان اعلام و ابلاغ کرد ولی با فشارهایی که به گروه برنده آوردند باعث شدند تا آنها در مهلت قانونی موفق به ارائه ضمانت نامه و پیش پرداخت نشوند وبنابراین سازمان نسبت به ضبط ضمانت نامه ۱۰۰ میلیارد تومانی به صورت قانونی کرد همه اینها در حالی بود که که مزایده برگزار شده بازترین و شفاف ترین مزایده بوده است.

وی گفت: به رغم اعلام ضبط ضمانتنامه سه‌شنبه ۲۷ بهمن ابلاغ کتبی به بانک توسعه تعاون انجام شد (فتوکپی برابر اصل ضمانتنامه به علت اختلاف موجود تحویل نشد).

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *