فشار دکمه اشتباهی برای هشدار موشکی، مردم هاوایی را به وحشت انداخت!

ساکنان مجمع‌الجزایر هاوایی روز شنبه (۱۳ ژانویه / ۲۳ دی) در تلفن‌های همراه خود پیامی هشدارآمیز با این مضمون دریافت کردند که “موشکی بالستیک به مقصد هاوایی پرتاب شده است. فورا پناه بگیرید. این یک تمرین نیست”.

به گزارش دویچه وله،بسیاری از مردم در پی دریافت این پیام به وحشت افتاده و کوشیدند که برای حفظ جانشان، خود را به سرپناهی مناسب برسانند. شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی این خبر را منتشر کرده و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز این پیام را پخش کردند.

اگر چه چندی پس از ارسال این پیام مشخص بود که اشتباهی صورت گرفته، اما ۴۰ دقیقه طول کشید تا مردم در تلفن‌های همراه خود پیامی دیگر در ارتباط با هشدار اشتباهی بودن حمله موشکی دریافت کنند.

سازمان مدیریت شرایط اضطراری هاوایی اعلام کرد که یکی از کارمندان این سازمان در هنگام تحویل پست خود دکمه‌‌ای را به اشتباه فشار داده و سبب بروز ماجرا شده است. با فشار این دکمه از طریق موبایل به مردم هشدار حمله‌ی موشکی ارسال می‌شود.

مجمع‌الجزایر هاوایی که در اقیانوس آرام قرار دارد، پنجاهمین ایالت آمریکاست.

هاوایی چندی است که در کانون تنش هسته‌ای میان آمریکا و کره شمالی و تهدیدهای متقابل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی قرار گرفته است.

برآورد می‌شود که یک موشک بالستیک که از کره شمالی پرتاپ شود، می‌تواند در عرض ۲۰ دقیقه به هاوایی برسد.

در ماه نوامبر سال گذشته میلادی کره شمالی پس از آزمایشی موشکی اعلام کرد که می‌تواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *