پیمان شادمانفر در گفت و گو با بانی فیلم:

فضای متفاوتی در «مغزهای کوچک زنگ زده» «اتاق تاریک» و «سوء تفاهم» تجربه کردم

پیمان شادمانفر جزو مدیران فیلمبرداری است که امسال سه فیلم «سوء تفاهم» به کارگردانی احمد رضا معتمدی، «مغزهای کوچک زنگ زده» از هومن سیدی و «اتاق تاریک» به کارگردانی روح الله حجازی را در جشنواره داشت.
شادمانفر درباره همکاری با این سه کارگردان و فضاهای متفاوتی که در فیلم تجربه کرده است، در گفت و گو با بانی فیلم عنوان کرد: تقریبا همه فیلم ها بسته به متن، فضای متفاوتی دارند، اما فضایی که با هومن سیدی تجربه کردم، متفاوت تر از روال طبیعی فیلمبرداری است که در ایران وجود دارد و جا افتاده است. این تجربه خاصی بود که هم برای خودم و هم هومن ویژه بود و تمام تلاش خود را به کار بستیم که کار به خوبی انجام شود. وی در خصوص کار با روح الله حجازی در «اتاق تاریک» توضیح داد: قبلا سه کار از روح الله حجازی دیده بودم و پارسال صحبتی برای همکاری در فیلم دیگری داشتیم که متأسفانه کار به سرانجام نرسید و در کار جدید به دلیل اینکه قبلا با هم صحبت کرده بودیم و فضای ذهنی ما خیلی از هم دور نبود، پذیرفتم. «اتاق تاریک» هم مدل فیلم های آقای حجازی است و یک گام جلو برای این فیلمساز محسوب می شود و تجربه خوبی بود، چون فضای متفاوتی نسبت به کار قبلی ام داشت.
این مدیر فیلمبرداری همچنین درباره کار در فیلم «سوء تفاهم» و همکاری با احمدرضا معتمدی بیان کرد: کاری بود که از لحاظ حرفه ای و تجربی خیلی برایم خیلی خوب بود، چون علاوه بر اینکه به تجربیاتم اضافه می شد، کاری بود که از اساسا از لحاظ حرفه ای ساختار خاصی داشت. کار کردن کنار آقای معتمدی لذت بخش است، چون درس زندگی و خوب بودن را از ایشان یاد می گیریم و در مورد خصوصیات اخلاقیشان هرچه بگویم، کم گفتم.
شادمانفر در پاسخ به این پرسش که چه راهکار یا پیشنهادی برای جشنواره فجری که سالها برگزار می شود، دارید، گفت: جشنواره فجر بزرگترین جشن سینمایی کشور است و این در حیطه کاری ام نیست که بخواهم نظری بدهم، اما چندسالی است که بهتر برگزار می شود و سر و شکل بهتری گرفته است و بعضی از تشریفاتی که در جشنواره های جهانی وجود دارد، اینجا مورد توجه قرار می گیرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *