فیلم پناه‌برخدا رضایی بدون سرمایه‌گذار

پناه‌برخدا رضایی گفت که از سال گذشته پروانه ساخت فیلم «هم‌نفس با کوه» درباره زندگی مرضیه حدیدچی(دباغ) را گرفته، اما نهادهای فرهنگی حمایت نمی‌کنند و او هم سرمایه کافی برای ساخت اثر را ندارد.
این کارگردان سینما که از سال گذشته پروانه ساخت «هم‌نفس با کوه» را دریافت کرده به مهر گفت: «هم‌نفس با کوه» درباره زندگی و مجاهدت‌های مرضیه حدیدچی(دباغ) است که فیلمنامه در سال ۱۳۹۳ به سفارش بنیاد سینمایی فارابی توسط محمود اربابی نوشته شد.
وی که خود نیز تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارد، افزود: در این فیلم زندگی سیاسی خانم دباغ در هنگامه مبارزاتش علیه رژیم پهلوی، شکنجه‌هایی که در این راه متحمل شد و همچنین دوران بنیانگذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط وی و دیگران به تصویر کشیده می‌شود. من به شخصیت خانم دباغ علاقه بسیاری دارم و در سال ۱۳۹۱ نیز فیلم مستند «بانوی مبارز» را درباره او ساخته‌ام.
رضایی درباره سرانجام ساخت این فیلمنامه سینمایی گفت: متاسفانه با وجودی که فیلمنامه این اثر به سفارش بنیاد سینمایی فارابی نوشته شد، اما این نهاد و دیگر سازمان‌هایی چون معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، حوزه هنری و… حمایت کافی از ساخت آن نکرده و کمبود بودجه را دلیل این امر می دانند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *