فیلم کارگردان ایرانی در بخش مسابقه جشنواره شب های سیاه تالین

بانی فیلم، گروه سینمای ایران: فیلم بهمن طاووسی کارگردان ایرانی برای شرکت در بخش مسابقه جشنواره شب های سیاه تالین انتخاب شد. این فیلم درام با عنوان «اسم گلها» Los Nombres de Las Flores در بخش مسابقه جشنواره شب های سیاه تالین در استونی شرکت خواهد داشت.

این جشنواره بین المللی که بیست و سومین دوره خود را برپا می کند، از ۱۵ نوامبر تا اول دسامبر برگزار می شود. در سالهای گذشته سینمای ایران حضور خوبی در این جشنواره داشته و جوایزی نیز به دست آورده بود. امروز سه شنبه این جشنواره ۸ فیلم اولیه  از بخش مسابقه خود را اعلام کرد که از کشورهای انگلیس ، کرواسی/صربی، امریکا، برزیل، آرژانتین، کره جنوبی، هند و محصولی مشترک از بولیوی/ایران است که کارگردانش در آن کشور آنرا ساخته. بهمن طاووسی که متولد ایران است، در کانادا و آمریکای جنوبی کار می کند.

سوژه  فیلم «اسم گلها» که فضایی شاعرانه دارد، مطالعه ای درباره اثرات نوستالژیک سیاسی در منطقه ای روستایی در بولیوی است که به مناسبت بزرگداشت پنجاهمین سالگرد چه گورا ساخته شده.

در این فیلم می بینیم: از خانم معلم بسیار مسنی که در دهکده ها آموزش می دهد، دعوت می شود که خاطرات خود را از آن زمانها و چریک هایی که به همراه چگورا بوده اند را تعریف کند …..

طاووسی متولد سال ۱۹۸۴ در ایران است. او سال ۲۰۱۳ در کانادا فیلمی درام و مستند در رابطه با یک عکس مطرح از ایران به اسم «پیش اجرایی برای مراسم اعدام» A Dress Rehearsal for an Execution ساخته بود.

جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین Tallinn Black Nights Film Festival یا BANFF از سال ۱۹۹۷ هر ساله در تالین، پایتخت استونی برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *