در جلسه نقد و بررسی فیلم مطرح شد:

قاضیانی:نقشم در «هاری» کاملا متفاوت بود

به گزارش بانی فیلم،نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «هاری» به کارگردانی « امیر احمد انصاری  و تهیه کنندگی مشترک علی شاه حاتمی  و مهدی مددکار شامگاه روز دوشنبه ۹ شهریور در فرهنگسرای فردوس برگزار شد.
این مراسم  با نمایش فیلم آغاز شد و امیر احمد انصاری ، علیرضا کمالی، هنگامه قاضیانی، میلاد کی مرام و حسین سلیمانی و جمعی از عوامل فیلم حضورداشتند و نقد و بررسی فیلم  را « محمدرضا مقدسیان» منتقد سینما برعهده داشت.
در ابتدای این نشست بازیگران و کارگردان هاری ضمن ابراز تاسف از درگذشت علی طباطبایی و تسلیت به اهالی سینما در خصوص فیلم مطالبی را عنوان کردند.
امیر احمد انصاری  در ابتدا با تشکر از گروه و عوامل این فیلم گفت: هاری فیلم من نیست ، فیلم همه عزیزانی ست که دوستانه در کنار ما ایستادند و این فیلم ساخته شد.وقتی در محیطی برپایه تعامل و اعتماد فیلم بسازیم و جرقه هایی از خلاقیت در آن باشد در کنار بازی های درخشان بازیگران و دیگر عوامل فیلم  ماحصل آن اثری می شود که امروز با هم دیدیم .این کارگردان  در ادامه افزود: علاقه من به سینمای داستانی و قصه گو بوده است. و در هاری و چند فیلم دیگرم فضایی گیم وار را تجربه کردم که از علائق اصلی من است و دوست دارم بازیگر ها بار اصلی داستان را به دوش بکشند.
من همیشه به سینمایی کیمیایی علاقمند بودم و سعی داشتم در آثارم بارقه هایی از سینمایی ایشان را همراه داشته باشم.
هنگامه قاضیانی نیز در ابتدای صحبت هایش گفت: وقتی فیلمنامه ی هاری را خواندم بدون هیچ درنگی پذیرفتم در فیلم بازی کنم و این به دلیل هوشمند ی و جسارت کارگردان بود زیرا کاملا متفاوت از قالبی بود که سینمای ایران سعی داشت از من بسازد و این نقش برایم مانند نفس کشیدن روی آب بود برایم و پارادوکسی که این کاراکتر داشت برایم بسیار جذاب بود.
در ادامه  این نشست میلاد کی مرام پیش از شروع صحبت هایش درباره فیلم ، با اشاره به  فوت علی طباطبایی گفت: این روزها خوشحال نیستم ولی از اینکه در کنار شما هستم احساس خوبی دارم. یکی از مظلوم ترین و مهربانترین دوستانم را از دست داده ام و ای کاش یاد بگیریم آدم ها را تا وقتی زنده هستند دوست بداریم.
وی در ادامه از عوامل فیلم که در سالن حضور داشتند نام برد و گفت: تجربه  هاری بسیار بی نظیر بود و من آدم ریسک پذیری هستم و کسانیکه کارهای مرا دنبال می کنند میدانند که فیلم هایی مانند ملکه، مستانه، ۳۶۰ درجه، خط ویژه و هاری فیلم های متفاوتی به لحاظ ژانر و موضوع با یکدیگر هستند و ما این روزها ضعف فیلمنامه داریم و در انتخاب کارهایم بیش از گذشته دقت دارم.
علیرضا کمالی نیز در ادامه این مراسم با اشاره به تجربیات متفاوتش در سینما گفت:من فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبا هستم و حوزه های گوناگونی چون تئاتر، عروسگ گردانی، صداپیشگی، طراحی صحنه و بازیگری تجربه کرده ام. و کماکان ترجیح میدهم وارد پنت هاوس نشوم و در خانه پدری بمانم!
این بازیگر در تکمیل صحبت هایش می گوید: بازیگری که مردمش را از بالا به پایین نگاه می کند و ماشین یک میلیاردی سوار می شود نمی تواند در قالب قشر های مختلف جامعه در سینما حضور داشته باشد و نقش آنها را بازی کند، سعی میکنم مردم را دوست داشته باشم و معتقدم هاری جدای از همه  رفاقت هایی که بین گروه جاری بود فیلم قابل تاملی شده است اما تشویق یا انتقاد از فیلم بر عهده ی مخاطب خواهد بود.
در ادامه  این مراسم نیز حسین سلیمانی که یکی از نقش های متفاوت فیلم هاری را بازی کرده است در خصوص حضورش در فیلم گفت:برای من افتخاری بود که در کنار بزرگان سینما همچون جمشید هاشم پور و هنگامه قاضیانی حضور داشته باشم و هنگامیکه این نقش به من پیشنهاد شد پذیرفتم و طی جلساتی که با کارگردان داشتیم به توافق کلی درباره نوع بیماری این کاراکتر  و شیوه  بازی آن رسیدیم و ماحصل آن را امروز تماشا کردید. و حتی سکانس پایانی و دشوار نقش من را با یک برداشت گرفتیم و هنگامیکه از کارگردان خواستم دوباره تکرار کنیم ایشان نپذیرفتند و گفتند عالی بود.
این بازیگر در پایان صحبت هایش گفت:”  من به جرات می توانم بگویم هاری تنها فیلمی بود که در پشت صحنه ی آن هیچ بازیگری پشت دیگری حرف نزد!
این مراسم  به دلیل ازدحام جمعیت با ۳۰ دقیقه تاخیر آغاز شد و حسن هندی،سمیرا شکوری، علی گلبهاران ، اشکان مستی و  ایلیا کیوان از دیگر عوامل فیلم بودند که در سالن حضور داشتند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *