قدردانی از دو مهندس خلاق در رسانه ملی

دکتر محمد سرافراز رئیس رسانه­ ملی از دو تن از مهندسان معاونت فنی سازمان که در اجرای طرح های کاری ،خلاقیت ها و ابتکاراتی از خود نشان داده بودند قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی رسانه ملی مهندس رضوانه صهبا و مهندس مهدی توحیدی اصل به ترتیب مدیر پروژه مانیتورینگ جامع فنی رسانه ی ملی و طراح پروژه سیستم مانیتورینگ ups های صدا و سیما در جلسه شورای مدیران معاونت فنی سازمان، لوح تقدیر و تشکر رئیس رسانه ملی را دریافت کردند.
مهندس علی دادی سرپرست معاونت فنی سازمان از طرف دکتر سرافراز این جوایز را به آنان اهداء کرد.
مهندس رضوانه صهبا؛ طراح سیستم مانیتورینگ جامع فنی سازمان صدا و سیما گفت: رسیدن به سامانه مانیتورینگ جامع فنی نیازمند حرکت گام به گام و اصولی است .وی که دانش آموخته رشته مهندسی برق با گرایش الکترونیک است گفت: مانیتورینگ جامع فنی عبارتست از یک سامانه سخت افزاری، نرم افزاری که به صورت غیر متمرکز، کلیه اطلاعات مرکز فنی زنجیره پخش،سیگنال رسانی و انتشار را دریافت می کند و آن ها را به صورت پردازش شده در اختیار عوامل مرتبط قرار می دهد. زنجیره فنی شامل مواردی نظیر استودیوها ، نودال و ماکروویو می شود . مهندس صهبا گفت :بخش هایی از این پروژه به صورت مستقل دربخش های مختلف صداوسیما اجرا شده است و برخی بخش ها نیازمند اجرای پروژه پایلوت است و ممکن است درتعدادی از قسمت ها، توسعه بومی شده نیاز باشد.
مهندس مهدی توحیدی اصل؛ طراح سیستم مانیتورینگ upsهای صدا و سیما نیز گفت : نگهداری، تعمیرات و مانیتورینگ برق اضطراری (ups) بدون صرف هزینه و با استفاده از امکانات موجود سازمان امکان پذیر شده است که در این باره دو هدف دنبال می شد؛ اول کاهش هزینه های سازمان؛ دوم افزایش قابلیت مورد اطمینان بود. سیستم مانیتورینگ برق اضطراری (ups) با اتکا به توانایی های داخل سازمان، به صورت جامع با بیش از ۱۲۰۰ عدد سنسور با موفقیت اجرا شد تا شعار ما می توانیم زیبنده کارمان باشد. این مهندس خلاق افزود: مشاهده آنلاین وضعیت upsها و ثبت رکوردها، سبب بالاتر رفتن قابلیت اطمینان شبکه برق ups و رفع عیب تجهیزات قبل از قطعی برق می شود و این سیستم اطلاعات و آمار تجهیزات را با فاصله زمانی معین (به عنوان مثال هر۳۰ ثانیه، یک بار) از شبکه برق دریافت می کند و منحنی آن توسط نرم افزار رسم می شود تا با مقایسه آن ها به تحلیل دقیق تری از وضع گذشته و حال شبکه برای نگهداری مبتنی بر قابلیت اطمینان به کار آید .

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *