جیرانی: من اول فیلم‌های تبلیغاتی را ندیدم بعداً دیدم!

لطفا توجیه بفرمایید!

در حال بارگزاری فیلم...

بانی‌فیلم:

هنوز حاشیه‌های منفی مجوز دادن به یک فعال اینستاگرامی توسط شورای پروانه ساخت فروکش نکرده که فریدون جیرانی به عنوان فرد مستقیمی که دادن این مجوز را تسهیل کرده، در یک برنامه سینمایی شبکه خبر شرکت کرد تا شاید بتواند کمی از فشارها را کاهش دهد.

به گزارش بانی‌فیلم، جیرانی چند روز پس از توضیحاتی که طباطبایی‌نژاد در مورد مجوز کارگردانی محمدامین کریم‌پور ارایه داد و مسئولیت کامل را بر دوش جیرانی به عنوان نماینده کانون کارگردانان انداخت، در برنامه شبکه خبر حاضر شد و ضمن بیان برخی توجیهات، از دادن مجوز کارگردان به این فعال اینستاگرامی دفاع کرد.

نکته تامل‌برانگیز تغییر دو نفر از اعضای شورای پروانه ساخت پس از دادن مجوز به کریم‌پور بود که برخی شائبه‌ها میان این جایجایی با اهدای مجوز کارگردانی را در میان اهالی سینما دامن زد.

جیرانی در بخشی از حرف‌هایش گفت که برخی از متقاضیان کارگردانی که سالهاست به عنوان دستیاران کارگردان فعالیت دارند، گاه سه تا چهار ماه در صف انتظار رسیدن درخواست و نوبت‌شان برای گرفتن مجوز هستند. جیرانی اما توضیح نداد که آیا محمدامین کریم‌پور هم این مدت زمان را گذرانده و در صف انتظار بوده یا به دلیل داشتن سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده‌ی پای کار، اهدای مجوز او در اولویت زمانی اعضای شورای پروانه ساخت قرار گرفته است؟!

مجری اسبق برنامه هفت، یکی از دلایل اهدای این مجوز را امتیاز کریم‌پور در داشتن سرمایه‌گذار دانست و این را از ضرورت‌های حضور بخش خصوصی در سینمای ایران دانست!

جیرانی در این برنامه گفت که فیلم‌های تبلیغاتی ساخته این فعال اینستاگرامی را قبل از اهدای مجوز ندیده و پس از مجوز دادن به همراه منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و از اعضای شورای پروانه ساخت، فیلم‌های تبلیغاتی کریم‌پور را دیده است.

جیرانی اما در مورد کیفیت و شکل ساختار این فیلم‌های اینستاگرامی اظهار نظر نکرد!

گفتنی‌ست که غالب فیلم‌های تبلیغاتی که توسط این فعال اینستاگرامی ساخته و در فضای مجازی پخش شده، با ساختارهای منحصر به فردی تولید و مبتنی بر رقص و آواز است.
به نظر می‌رسد با توجه به داشتن سرمایه‌گذار مطمئن و تهیه‌کننده‌ی پای کار، به زودی فیلم این فعال اینستاگرامی در چرخه تولید قرار گیرد.
قابل ذکر است که انفعال کانون کارگردانان در بحث شوراهای پروانه ساخت و نمایش باعث شد عنان اختیار در دستان برخی از فعالان سینمایی نزدیک به یک طیف خاص قرار گیرد و جلسات این شوراها نیز از محل خانه سینما به سازمان سینمایی منتقل شود. بر همین اساس حضور منفعلانه فریدون جیرانی در مقام نماینده کانون کارگردانان را می توان ارزیابی کرد. حضوری که به یکی از نقاط صعف این تشکل سابقا پرقدرت در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های سینمایی تبدیل شده است.
به هر حال آینده در مورد برخی از تصمیم‌های اعضای شوراهای پروانه ساخت و نمایش، قضاوت خواهد کرد و چنانچه نقصانی در روال دادن مجوزها به افراد یا سازمان‌ها وجود داشته باشد، مسئولیت مستقیم‌ آن برعهده تک تک اعضا این شوراهاست!
در ادامه یکی از ساخته های تبلیغاتی محمدامین کریم پور را ببینید:

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *