«مامایرما» در جشنواره ارمنستان

نمایش «ماما یرما» در بیست و سومین جشنواره رقابتیلوری فست ارمنستان شرکت می کند و بعد به اجرای عموم در می آید .
به گزارش رسیده،نمایش ماما یرما به ایده پردازی، طراحی و کارگردانی فرزیننوبرانی،و نمایش پاپا اتللو به نویسندگی و کارگردانی فرزیننوبرانی و سحر جمالی در بیست و سومین جشنواره رقابتی لوریفست ارمنستان به عنوان نماینده ایران شرکت می کند .
ماما یرما اقتباسی آزاد از نمایشنامه یرما، نوشته لورکا است. این نمایش برگرفته از نماد ها و مینی مالیزم،در فضایی سوررئال است که با قاب بندیهای سینمایی در هم آمیخته شده است. مامایرما از ۱۱ بهمن تا ۱ اسفند ۹۵  ، ساعت ۱۹ در تماشاخانه استادانتظامی خانه هنرمندان به اجرای عموم در خواهد آمد .
دیگر نمایش راه یافته پاپا اتللوست که اقتباسی آزاد از نمایشنامه اتللو اثر شکسپیر است . این نمایش با نمادها و نشانه ها سر وکار دارد و در آن دستمال دزدمونا به عنوان یک موتیف در صحنه های نمایش، کارکردهای مختلفی را داراست. پاپا اتللو در چهارمین جشنواره سراسری دانشگاهی پستو،موفقبه دریافت جایزه اول نمایشنامه نویسی شده است
هدف اصلی گروه تئاتر خلاق  از اجرای این دو نمایش،آشناییزدایی با اشکال مختلف در زندگی روزمره است. هدفی که ویکتورشکلوفسکی فرمالیست روسی به آن تاکید ویژه دارد .
بازیگرانی که در این نمایش ها ایفای نقش می کنند  امیرفراهانی، بی تا عزیز اقلی،آوا گنجی،فرزاد برهمن،عباس علیرضا،سهیل قناعتی، ملینا قدیمی، مرسده افشاری پور  هستند .
دیگر عوامل عبارتنداز : نویسندگان: فرزین نوبرانی، کوروش ساسانیان و النا آهی، مشاورمتن: فریار سادات حسینی، طراح صدا و موسیقی: علیکلانتری،گروه موسیقی: کوشان هاشمی فرد و مهتابدهاقین،روابط بین الملل : سارا حدادی ،طراح گریم: سمیهفراهانی،طراح لباس: نسیم ملکی، طراح پوستر و بروشور: فرزیننوبرانی ، گرافیست: مهرنوش خرم، مترجم و دستیار هنری: مژدهافسری،گروه کارگردانی: دیوید ساشا، مرسده افشاریپور،مهشاد رضایی مجد، عکاس: مهدی همتی، دستیار صحنه: شایان رحمانی.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *