قيام حره بستر اصلی سريال است

«ماه و غزل» اول اسفند کلید می خورد

سعید رحمانی خبر از ساخت سریال «ماه و غزل» در اول اسفند داد.
به گزارش بانی فیلم، سعید رحمانی نویسنده با اعلام این خبر افزود: نگارش فیلمنامه سریال «ماه و غزل» مدتی است که به پایان رسیده و بازنویسی هم انجام شده است که احتمالا اسفند کار کلید می خورد.
وی درباره کارگردان سریال نیز ادامه داد: رایزنی برای انتخاب کارگردان در حال انجام است. چون به دنبال کارگردانی هستیم که نسخه سینمایی این مجموعه را هم بسازد. بنابراین با شروع ساخت این مجموعه قرار است که من از همین قصه یک نسخه سینمایی هم بنویسم و همان کارگردان بسازد.
رحمانی همچنین درباره مضمون سریال عنوان کرد: من متن سریال را خیلی دوست دارم. چون داستانی تخیلی در بستر تاریخ است. یعنی دو سال بعد از واقعه عاشورا و پیش از قیام مختار دورانی در تاریخ وجود دارد که بیشترین جنایات بنی امیه در این تاریخ رخ داده است که به «قیام حره» معروف است. یعنی بستر قصه ما این قیام است.
وی درباره زمان پخش و شبکه نیز بیان کرد: این کار به سفارش سیما فیلم است و شبکه پخش هنوز مشخص نیست. اما قرار است که ماه محرم سال آینده روی آنتن برود. البته ممکن است که نام سریال هم تغییر کند.
وی درباره تعداد قسمت های سریال و زمان تولید نیز اظهار داشت: حداقل ۱۰ قسمت خواهد بود. اما از آنجایی که قصه پتانسیل خوبی دارد، ممکن است که به ۱۵ قسمت هم برسد. ما پیش تولید سنگینی خواهیم داشت که احتمالا از یک ماه دیگر آغاز خواهد شد.
«ماه و غزل» به تهیه کنندگی محسن علی اکبری و نویسندگی سعید رحمانی برای محرم سال آینده به سفارش سیمافیلم تولید خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *