محسنی‌نسب: هیچ درخواستی برای عضویت در خانه سینما ندادیم

سخنگوی کانون کارگردانان سینمای ایران با اشاره به عملکرد مستقل این کانون گفت: ما به صورت مستقل عمل می‌کنیم و تاکنون هیچ درخواستی برای عضویت در خانه سینما ندادیم .

محسن محسنی‌نسب عضو هیئت موسس و هیئت مدیره کانون کارگردانان سینمای ایران در گفت و گو با فارس درباره چگونگی روندثبت این کانون گفت: کانون کارگردانان سینمای ایران یک صنف کاملا مستقل است  که مجمع عمومی خود را تشکیل داد و هیئت مدیره خود را شناخت.

وی در ادامه گفت: ما به صورت مستقل عمل می‌کنیم و تاکنون هیچ درخواستی برای عضویت در خانه سینما ندادیم . ما در جلسات هیئت مدیره باید ببینیم اگر منافع کارگردانان و استقلال آن‌ها حفظ شود درخواست عضویت در خانه سینما خواهیم داد. تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

سخنگو و هیئت موسس کانون کارگردانان سینمای ایران درباره چگونگی ثبت این کانون گفت: مجمع عمومی تشکیل شد و وزارت ارشاد نیز ما را تایید کرده است  و مراحل ثبت آن در اداره ثبت در حال انجام است. ما کانون کارگردانان ۱و ۲نداریم که برخی به کانون کارگردانان سینمای ایران کانون کارگردانان ۲ اطلاق می کنند. ما کانون کارگردانان سینمای ایران را تشکیل دادیم .

وی در ادامه گفت: سال ۷۲ من یکی از اعضای کانون کارگردانان بودم زمانی که ارشاد اعلام کرد صنوف قانونی شوند به همراه چند کارگردان دیگر تقاضای قانونی شدن را به ارشاد ارایه دادیم و با حضور هیئت موسس توانستیم کانون کارگردانان سینمای ایران را در سال ۹۲  تشکیل دهیم و به ثبت برسانیم. در روزهای آتی درباره چگونگی عضو  گیری و نحوه فعالیت خود تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

پرویز شیخ طادی، انسیه شاه‌حسینی، محسن محسنی‌نسب، حبیب بهمنی، شفیع‌ آقامحمدیان اعضاء هیئت مدیره کانون کارگردانان را تشکیل می‌دهند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *