جشن کانون تئاتر کودک و نوجوان برگزار شد

مدالیوم کانون تئاتر کودک و نوجوان به منوچهر اکبرلو رسید

شب گذشته جشن کانون تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر ، در این مراسم که با اجرای حمید گلی همراه بود، بهزاد فراهانی نماینده هیات مرکزی خانه تئاتر گفت: این هفته، هفته جهانی تئاتر است و خانه تئاتر این افتخار را دارد که در کنار شما هنرمندان باشد. به انجمن شما تبریک می گویم چرا که یکی از منسجم ترین انجمن های خانه تئاتر است. مسئولیت پذیری هیات مدیره انجمن کودک و نوجوان ناشی از حضور خوب پیشکسوتان این عرصه و سختکوشی شما هنرمندان این عرصه است.

فراهانی افزود: این روزها حاشیه هایی پیش می آید که دست ما نیست. بر هنرمندان لازم است که خطوط قرمز جمهوری اسلامی را رعایت کنند. گاهی اتفاقاتی می افتد که گرد و خاکش دامن ما را می گیرد مانند اتفاقی که چند روز پیش در جشن انجمن حرکت افتاد. به نظرم خوب است که حرف های خوب هنرمندان نیز منعکس شود.

هم چنین ایراج راد رئیس هیات مدیره خانه تئاتر نیز گفت: خوشحالم که اعضای انجمن تئاتر کودک و نوجوان در کنار هم فعالیت خوبی دارند. ما نیز تا جایی که بتوانیم یاری گر شما هستیم.

در بخشی دیگری از این مراسم که اجرای موسیقی آن بر عهده عبد آتشانی بود، منصور خلج نویسنده و کارگردان تئاتر از سوسن مقصودلو هنرمند این عرصه تقدیر کرد.

منصور خلج گفت: خانم مقصودلو را سال ۵۲ در دانشکده هنرهای زیبا می شناسم. بعدها یکی از چهره های شاخص تئاتر شد. هنوز هم می بینم که با همان شوروشوق می نویسد، بازی می کند، گاه تدریس می کند. آرزو می کنم که سالهای سال شاهد درخشش خانم مقصودلو روی صحنه تئاتر باشیم.

هم چنین مدالیوم کانون تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر توسط داوود کیانیان کارگردان و نویسنده به منوچهر اکبرلو نویسنده و پژوهشگر حوزه تئاتر کودک و نوجوان اهدا شد.

منوچهر اکبرلو گفت: چند آرزو دارم که امیدوارم در حوزه تئاتر کودک و نوجوان محقق شود.امیدوارم در فعالیت های تئاتر کودک و نوجوان رقابت نباشد. خوشبختانه سالن های خصوصی تئاتر طی سالهای اخیر گسترش پیدا کرده اند و امیدورام سالن های خصوصی تئاتر کودک و نوجوان هم داشته باشیم. امیدوارم قهر آموزش و پرورش با تئاتر کودک و نوجوان تمام شود و بدانند که تئاتر کودک و نوجوان فوق برنامه نیست. امیدوارم اتحادیه هنرمندان تئاتر تشکیل شود.

هم چنین در این مراسم برگزیدگان به شرح زیر اعلام شدند:
در بخش تئاتر فرهنگسراها جایزه موسیقی به عنایت کاظم بشیری برای نمایش «تصمیم مراد»، جایزه طراحی صحنه به سپیده اقدامی و الهام وفایی برای نمایش «نجات تهران»، جایزه طراحی لباس به شیما محترمی برای نمایش «قول می‌دم بزرگ نشم»، جایزه بازیگری زن به مینا محترمی برای نمایش «قول می‌دم بزرگ نشم»، جایزه بازیگری مرد به کاظم برزگر برای نمایش «پرنده عشق»، جایزه نویسندگی به محمد لقمانیان برای نمایش «نجات تهران» و جایزه کارگردانی به محمد رحمانی برای نمایش «پرنده عشق» اهدا شد.
در بخش عکاسی هم عکس مریم ملک از نمایش «جادوگر کوچولو» مورد قدردانی قرار گرفت و ساناز دریایی نیز برای عکاسی از نمایش «رستم پ غول آخر» برگزیده این بخش شد.
در بخش اصلی برگزیدگان جشن انجمن کودک و نوجوان خانه تئاتر نیز در بخش موسیقی ضمن تقدیر از رامین کهن برای نمایش «گیسوهایی برای پرواز»، عبدالله آتشانی برای نمایش «یک سیب برای دو نفر» و «غولاقو» برگزیده شد. در بخش طراحی صحنه نیز با تقدیر از سپیده حسینی برای نمایش «یک سیب برای دو نفر»، پریا علیمحمدی برای نمایش «هاکلبریفین» به عنوان برگزیده معرفی شد.
در بخش طراحی لباس نیز ضمن تقدیر از سهیلا جوادی برای نمایش «پسر نیل»، روشنک کریمی برای نمایش «گیسوانی برای پرواز» برگزیده شد.
در بخش بازیگری زن نیز مژگان مولایی برای نمایش «گیسوانی برای پرواز» قدردانی شد و آنالیز شکوری برای نمایش «یک سیب برای دو نفر» به عنوان برگزیده معرفی شد.

در بخش بازیگری مرد احمد مدرس و علیرضا دری به صورت مشترک مورد قدردانی قرار گرفتند و آرش صادقیان برای نمایش «جادوگر کوچولو» برگزیده شد.
در بخش نمایشنامه نویسی هم مجید بوربور برای نمایش «نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» تقدیر شد و هادی حسنعلی برای نمایش «جادوگر کوچولو» به عنوان برگزیده معرفی شد.
حمید ملاحسینی برای نمایش «یک سیب برای دو نفر» در بخش کارگردانی جشن انجمن کودک و نوجوان خانه تئاتر مورد قدردانی قرار گرفت و فریبا دبیری نیز برای نمایش «جادوگر کوچولو» برگزیده این بخش شد.
در بخش ویژه نیز مانلی دری، رها آویژه و هوتن آزادی به عنوان بازیگران برگزیده کودک و نوجوان این جشن معرفی شدند.

در پایان این مراسم مهدی قلعه از دو مصیبت رخ داده برای خانواده ناصر آویژه و درگذشت علی وزینی خبرنگار و مدیر سایت سینمافا یاد کرد و ضمن تسلیت به این دو خانواده و جامعه هنر و رسانه از حاضران خواست تا ایستاده و دقیقه ای برای درگذشتگان سکوت کنند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *