مذاکره آمازون برای امضای اولین قراردادهای کتاب الکترونیک روسی

آمازون کمپانی الکترونیک کتاب درصدد گسترش مرزهایش تا روسیه است.

به گزارش ایبنا به نقل از بوک ترید، آمازون.کام، کمپانی بازرگانی الکترونیکی چند ملیتی مستقر در ایالات متحده شروع به گسترش عظیم بازار کتاب های الکترونیکی اش در روسیه کرده و با چند خانه نشر اصلی روسی قرارداد امضا کرده تا محتوی الکترونیک فروشگاه آن ها را تامین کنند.

به گفته آمازون، در حال حاضر فقط کتاب های الکترونیک در روسیه به فروش خواهند رسید، اما در آینده کتاب های چاپی نیز در برنامه فروش این کمپانی قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر روسیه ده ها میلیون دلار کتاب چاپی از سایت آمازون خریداری می کند، اما این خریدها به صورت خارجی است و توسط پست به این کشور فرستاده می شوند و البته در نتیجه درصد بسیار بالایی از آن ها در روند ارسال توسط پست گم می شوند و به دست خریدار نمی رسند.

آمازون برای اداره بخش روسی اش متخصصی به نام آرکادی ویتروک را استخدام کرده است. او از متخصصان شناخته شده روسی است که قبلا رییس خانه نشر «آزبوکلا اتیکوس» (یکی از ناشران اصلی روسیه) بود و اکنون قرار است کار راه اندازی و گسترش آمازون در روسیه را انجام دهد. همچنین آمازون تا به حال با «روزمان» که یکی از بزرگترین خانه های نشر کتاب های کودکان در روسیه است قرارداد امضا کرده است.

به گفته بوریس کوزنتسوف، مدیر عامل روزمان، راه اندازی کتابفروشی آنلاین آمازون در روسیه اتفاقی بوده که بسیاری منتظرش بودند. او همچنین اضافه کرد که روزمان در ابتدا فقط بخش کوچکی از کتاب ها را تامین خواهد کرد  که شامل حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ عنوان می شود اما تا پایان سال این رقم را دو برابر خواهد کرد.

سرگی آنورف، مدیر عامل کمپانی لیترز بزرگترین پخش کننده کتاب های الکترونیکی روسیه و رقیب کنونی آمازون می گوید مدل روسی مغازه الکترونیکی آمازون به احتمال زیاد از مدل برزیل پیروی خواهد کرد، که آن هم در ابتدا فقط بر  کتاب های الکترونیکی تمرکز کرده بود. در کشورهایی مانند برزیل و روسیه که از نظر جغرافیایی بزرگ هستند و منابع محدودی در مناطق بیرون شهری و روستایی دارند، فروش کتاب های چاپی نیازمند سرمایه گذاری های هوشمند بزرگی خواهد بود که راه اندازی انبارهای بزرگ و سیستم پخش از جمله آن‌هاست.

به گفته اندرو چچین، رییس پروژه های بازرگانی ازون.آر یو، بزرگترین خرده فروش آنلاین روسی، پخش کتاب های الکترونیکی در روسیه از به راه اندازی عملیاتی بزرگ در کتاب های چاپی برای آمازون به صرفه تر خواهد بود.

هنوز نمایندگان آمازون روسیه نظری درباره این برنامه ها ارایه نکرده اند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *