«چراغ مطالعه» پاسخ می دهد: آیا اینترنت موتور محرکه دموکراسی معرفتی است؟

مستند سریالی «کیهان: ادیسه‌ای فضازمانی»، نوروز در شبکه۴+ تیزر

در حال بارگزاری فیلم...

مستند علمی سریالی «کیهان: ادیسه‌ای فضازمانی» نوروز ۹۹ هرشب ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می شود.
به گزارش رسیده، مستند «کیهان: ادیسه ای فضازمانی»، یک مستند سریال دیدنی است . این مستند توسط اخترفیزیکدان آمریکایی، نیل دگراس تایسون ارائه می‌شود، که به عنوان دانشجوی جوانی از کارل ساگان، الهام گرفت.
مستند علمی اودیسه ای فضا زمانی (Cosmos A Spacetime Odyssey)به روایت نیل دی گریس تایسون، یکی از رویدادهای استثنایی در حوزه ترویج علم است. بودجه عظیم، تیم قدرتمندی از نویسنده ها و حضور فردی پرشور مانند تایسون به عنوان راوی و پخش این برنامه از شبکه های پربیننده ای مانند نشنال جئوگرافیک، رویدادی است که شاید هرگز تکرار نشود.

 

«چراغ مطالعه» پاسخ می دهد: آیا اینترنت موتور محرکه دموکراسی معرفتی است؟

«چراغ مطالعه» شنبه ۲۴ اسفند در آخرین قسمت از فصل نخست خود، میزبان دکتر مجید ادیب‌زاده ، نویسنده‌ی کتاب « دموکراسی معرفتی» خواهد بود.

به گزارش رسیده، نویسنده درکتاب «دموکراسی معرفتی» از چیزی به اسم دموکراتیک شدن دانش حرف می‌زند؛ یعنی بیرون آمدن دانش از انحصار چند منبع رسمی و تثبیت شده و پخش شدن آن در دست همه مردم به این معنا که قدرت دانش در اختیار همه مردم قرار گیرد. اما اینجا یک سؤال جدی پیش‌ روی ما خواهد بود و آن اینکه با گسترش جهان مدرن و ابزراهایی همچون اینترنت چه اتفاقی برای نهادها و مراجع رسمی علم می‌افتد؟ سؤال دیگر این است که آیا این اتفاقی که شاهدش هستیم، اتفاق خوبی است یا بد؟

مجید ادیب‌زاده دانش‌آموخته علوم سیاسی است، در این کتاب و بقیه مکتوبات خود همچون «مدرنیته زایا و تفکر عقیم»، «شرایط تاریخی تفکر علمی در ایران» و «نقد دانشگاه ایرانی» سراغ تغییر و تحولاتی رفته که علم و نهادهای علمی دارند طی می‌کنند.

«چراغ مطالعه» برنامه‌ای تخصصی در حوزه کتاب است و با نویسندگان حوزه علوم انسانی در مورد کتابهایشان به گفتگو می نشیند. این برنامه شنبه ها ساعت ۲۱ از شبکه چهارسیما پخش می شود.

پرواز همای مهمان شبکه چهار می شود

پرواز همای خواننده موسیقی ایرانی ۲۵ اسفندماه مهمان مجله موسیقیایی «شب موسیقی» می شود.
رضا مهدوی مجری، کارشناس «شب موسیقی» یکشنبه شب میزبان پرواز همای خواننده موسیقی ایرانی می شود و در این گفتگوی موسیقیایی به پیشواز نوروز می رود.
پرواز همای در این گفتگوی زنده تلویزیونی و در آستانه ی سال نو، به صورت زنده نوروز خوانی می کند.
همچنین در این برنامه قطعاتی به صدای این هنرمند در برنامه پخش می شود.
پرواز همای خواننده جوان کشورمان که از ۱۲ سالگی با نوروزخوانی پا به عرصه موسیقی گذاشت و با تحصیل در ایران و ایتالیا و حشر و نشر با بزرگان موسیقی،‌ راهی متفاوت را در موسیقی برای خود برگزید، با تیتراژ سریال پلسی «نوار زرد» بیش از پیش سر زبان ها افتاد و آهنگ «دیوانه تر شدم» او بسیار مورد استقبال قرار گرفت. همای شاعر، آهنگساز و تنظیم کننده «دیوانه تر شدم» نیز هست.این خواننده جوان، طی سال‌ها فعالیت با طرح‌های نو سعی کرد، تکرار در ارائه موسیقی‌اش جایی نداشته باشد، به طوری که زمانی با ارکستر بزرگ، زمانی دیگر با گروهی کاملا سنتی و در برهه‌ای دیگر با حضور هنرمندان غیرایرانی از جمله عالیم قاسم‌اف و ترکیب و تلفیق موسیقی ایرانی و آذربایجانی به روی صحنه رفته است.
«شب موسیقی» از مجموعه شب های هنر،به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری یکشنبه ها ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *