مستند هشت قسمتی هیسپان تی وی در ایام دفاع مقدس

پخش مستند ۸ قسمتی LA SAGRADA DEFENSA با موضوع دفاع مقدس، از روز جمعه(۳۱ شهریور) از شبکه تلویزیونی هیسپان تی وی  آغاز می شود.

به گزارش رسیده، این مستند تلویزیونی که از تولیدات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، توسط شبکه برون‌مرزی هیسپان تی وی به زبان اسپانیایی دوبله شده و مسائل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و حوادث و فراز و نشیب‌های مختلف آن در طول ۸ سال دفاع مقدس را مرور می‌کند.

یکی از امتیازات این برنامه مصاحبه با فرماندهان عالی‌رتبه‌ای است که در طول دوره هشت ساله دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند و فرماندهی جنگ را عهده‌دار بوده‌اند.

حمایت و پشتیبانی دولت‌های غربی از رژیم متجاوز صدام و تجهیز این رژیم به سلاح‌های کشتار جمعی از جمله سلاح‌های شیمیایی و همچنین تجهیزات نظامی پیشرفته از مواردی است که به طور مستند در این برنامه مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و ماهیت نظام سلطه غربی را به چالش می‌کشد.

این مستند ۸ قسمتی از ۳۱ شهریور تا ۷ مهر در سه نوبت پخش ۸:۳۰ صبح، ۱۵:۳۰، ۲۱:۳۰ و ۰۲:۳۰ روی آنتن هیسپان تی وی خواهد رفت.

 

هیسپان تی وی و تصویری تکان دهنده از جنگ نابرابر آمریکا با عراق

برنامه «عکس های تکان دهنده» (Fotos que sacuden al mundo) که هر هفته از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش می‌شود، این هفته نگاهی دارد به عکسی که توسط ژان مارک بوجو  (Jean Marc Bouju) در مورد جنگ آمریکا با عراق گرفته شده است.

در سال ۲۰۰۳  جورج بوش؛ رئیس جمهور وقت آمریکا  به دنبال یافتن علت واقعه ۱۱ سپتامبر و به بهانه تخریب سلاح های شیمیایی و ادعای حمایت از صدام حسین از گروه تروریستی، حمله نظامی را در افغانستان انجام داد و دستور حمله به عراق را صادر کرد. دولت و ارتش عراق طی ۳ هفته با حملات ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده و انگلیس نابود شدند. غیرنظامیان قربانیان اصلی آن جنگ نابرابر بودند.

ژان مارک بوجو که عکس تکان دهنده این هفته اثری از اوست، در فرانسه متولد شد. او پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته عکاسی، کارش را با آسوشیتدپرس در نیکاراگوئه آغاز کرد. مارک بوجو دوبار برنده جایزه پولیتزر شد؛ یک بار در سال ۱۹۹۵ و دومین بار در سال ۱۹۹۹ به دلیل عکس‌های تاریخی خود از نسل کشی رودان و بمباران سفارت آمریکا در آفریقا.

در این قسمت از برنامه «عکس های تکان دهنده» عکس های او را که در هنگام حمله به عراق توسط ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده و انگلیس گرفته شده است،خواهیم دید.

«عکس های تکان دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی به صورت زبان‌گردانی، روزهای پنجشنبه ساعت ۱:۴۵ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات ۴:۴۵، ۱۳:۴۵ و ۲۰:۱۵، جمعه ساعت ۱۰:۱۵ و یکشنبه ساعت ۴:۱۵ و ۲۰:۴۵ روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *