مهدی کوشکی: نمایش «دکلره» یک اتفاق جنایی است

کارگردان نمایش «دکلره» گفت: با حذف عواملی چون نورپردازی خاص که در تمام آثار فاصله میان مخاطب و بازیگر را ترسیم می کند، شرایط بی واسطه ای در نمایش «دکلره» میان بازیگر و مخاطب به وجود آمد که همین امر باعث شد تا این اثر را به شکل محیطی به اجرا درآورم.
مهدی کوشکی که پیش از این، نمایش «دکلره» را در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران به صحنه آورده بود، گفت و گو با سایت ایران تئاتر درخصوص اجرای دوباره این اثر گفت: این اثر نمایشی که با همکاری  گروه تئاتر «لیو» به شکل محیطی اجرا می شود، بر اساس شرایط اجتماعی به دغدغه های ساده زندگی های امروزی می پردازد.
نمایش «دکلره» یک اتفاق جنایی است که در آن جنایت دست مایه قرار گرفته و به عنوان یک متریال به کار گرفته می شود. در این اثر نمایشی از فضای کلی فاصله گرفته می شود و موضوع با معرفی محیط و دغدغه های ساده اجتماعی، مطرح می شوند.
کوشکی ضمن یادآوری و تاکید بر اینکه متن اثر بر مبنای یکسری تحقیقات اولیه نگاشته شده و می تواند شبیه یک تئاتر مستند اجرا شود، تاکید کرد: صحنه این اثر توسط محمدحسن معجونی به شکل ساده ای طراحی شده تا تماشاگر دچار فضای فرمالیستی نشود، بنابراین سعی شده از هر چیزی که ما را از باورپذیری داستان جدا می کند، اجتناب شود.
کوشکی که در این اثر در نقش مردی که از درک عمومی و کلی اجتماعی به اشتباه افتاده است بازی می کند، خاطرنشان کرد: در این نمایش در کنار لیلی رشیدی، صحرا فتحی و آوا شریفی به ایفای نقش می پردازم.
وی که این روزها مشغول بازی در نمایش «ویتسک» کاری از رضا ثروتی نیز هست، درخصوص حضورش در این اثر گفت: از حضور در گروه اجرایی این اثر نمایشی راضی ام و از اینکه بدون تداخل زمانی می توانم هم در نمایش «ویتسک» و هم در «دکلره» به ایفای نقش بپردازم، خوشحالم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *