گفت و گو با فرهاد قائميان، بازیگر «سر دلبران»

نام امیرالمومنین روی پیشانی سریال است

بانی فیلم- گروه تلویزیون: سریال «سر دلبران» یکی از تولیدات اخیر تلویزیون است که توسط محمدحسین لطیفی در حال ساخت است. سریالی که داستان یک روحانی و چالش های پیش رویش را در یزد روایت می کند. فرهاد قائمیان یکی از بازیگران اصلی این مجموعه است که با لطیفی همکاری مجددی را در این سریال تجربه می کند. او پیش از این در سریال های «وفا» و «نردبام آسمان» همکاری داشته است. از این رو بانی فیلم با وی گفت و گوی کوتاهی پیرامون نقشی که در این سریال بازی می کند و فضای این کار داشته که در ادامه می خوانید:

 آقای قائمیان باز هم قرار است که در یک سریال دیگر با آقای لطیفی همکاری کنید. با توجه به فیلمنامه ای که خوانده اید، آیا این سریال هم یکی از کارهای پرمخاطب تلویزیون خواهد شد؟
– به هر حال حدود هشت نه ماه کار کردن در گرمای بسیار شدید نیازمند انگیزه ای برای همه گروه بود که فیلمنامه و مضمون سریال این انگیزه را برای تک تک افرادی که در پروژه حضور دارند، ایجاد می کند. به هر حال چیزی که هست نام امیرالمومنین بالای سر این سریال است. وقتی که من برای این سریال از طرف آقای لطیفی دعوت شدم، سه یا چهار قسمت از فیلمنامه آماده بود و خواندم.
 پس باز هم به اعتماد کارگردان و تجربیاتی که با یکدیگر در کارهای قبلی داشتید، با توجه به فیلمنامه کاملی که وجود نداشت، بازی در این سریال را پذیرفتید؟
– بله. من در این سریال نقش مردی به نام بهمن را بازی می کنم که از قسمت سوم وارد داستان می شود. از طرفی نام امیرالمومنین و نهج البلاغه روی پیشانی کار بود و این دو انگیزه ای برای حضور من در این سریال شد. ضمن اینکه اعتمادی که به آقای لطیفی داشتم و همکاری های پیش از این باعث شد تا بازی در این سریال را بپذیرم و خوشحالم که عضوی از این کار هستم و می دانم که خروجی این کار قطعا خوب خواهد بود. چون سریال را کار می کنیم که خیلی بی تکلف است؛ در عین حال که مضمون خیلی مهمی دارد و راهی که به ائمه منتهی می شود. به هر حال چیزی که الان می توانم بگویم این است که تمام افرادی که در این کار هستند، با جان و دل کار کردند. بنابراین انگیزه هایی که در مضمون این کار وجود دارد، باعث یکدلی و همدلی همه بچه ها شده است که به نظرم این خیلی نکته مهمی است.
 به نوعی پس در این مدت شما نه صرفا نگاه کاری به این سریال که آن را زندگی کرده اید؟
– بله دقیقا. من در این مدت چیزهایی دیده ام که در برخی کارها ندیده ام. با وجود اینکه از تهران و خانواده دور هستیم. اما با همان انگیزه ای که گفتم، در حال کار هستیم. ضمنا مدیریت آقای لطیفی هم در این امر بی تاثیر نبود. باز هم تاکید می کنم که «سر دلبران» مجموعه ای کاملا بی تکلف است و احساس می کنم خروجی بسیار خوبی خواهد داشت. ضمنا همه پیشکسوت هایی که در این کار حضور دارند، برکت کار ما بودند و افتخار من این بود در یک سریالی که نهج البلاغه و پیشکسوت هایی که در آن حضور دارند، در کنارشان باشم.
 راجع به نقش بهمن و ویژگی آن هم توضیح می دهید؟
– فقط می توانم بگویم که نقش بهمن خیلی کاراکتر شیرینی برای من دارد. البته سوء تفاهم نشود. شیرین عقل نیست؛ شخصیت شیرینی است. ولی من آنچه که در فیلمنامه وجود داشت، با هماهنگی نویسنده و کارگردان شرایطی را ایجاد کردیم که روی لبه نازکی حرکت می کند. بنابراین اگر درست روی این لبه حرکت نکرده باشم، ایراد از من است. اما مطمئنم با هدایت کارگردان و فیلمنامه خوب آقای حسنی امیدوارم که مردم هم کار را دوست داشته باشند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *