«نرگس مست» به دفتر جشنواره رسید

با پایان ساخت موسیقی، نسخه اولیه فیلم سینمایی «نرگس مست» به دفتر جشنواره رسید.

به گزارش بانی فیلم، طی روزهای گذشته ساخت موسیقی فیلم سینمایی «نرگس مست» زیر نظر استاد مجید درخشانی به پایان رسیده و با انجام مراحل میکس موسیقی، نسخه اولیه این فیلم آماده شده است.

این فیلم به کارگردانی سیدجلال الدین دری مضمونی اجتماعی دارد و در ستایش موسیقی سنتی ایران و ادای دینی به آن است.

«نرگس مست» داستان یکی از سازندگان تار، سه تار و ابزار آلات موسیقی است که در زندگی امروز خود برخی از شخصیت های اسطوره ای این عرصه را در ذهن خود مجسم می کند… .

در خلاصه داستان این فیلم آمده: موسیو خاچیک پیرمردی است که در خانه ای موروثی سال هاست تنها زندگی می کند. مدتی است گروه موسیقی جوانی برای تمرین موسیقی به خانه موسیو رفت و آمد دارند. موسیو در توهمات خود شب ها افراد گروه موسیقی را به شکل بزرگان ادب و موسیقی کشور می بیند و با آنها رابطه ای دوستانه دارد تا اینکه… .

دری پیش از این تجربه ساخت سریال «کپی برابر اصل» را در کارنامه دارد و «نرگس مست» نخستین ساخته بلند سینمایی او محسوب می شود.

فیلمبرداری این فیلم در ۴۵ جلسه در تهران انجام شده و با پایان فیلمبرداری، نازنین مفخم تدوین و عرفان یزدی صداگذاری آن را انجام داده اند.

نسخه نهایی فیلم سینمایی «نرگس مست» اوایل دی تحویل دفتر جشنواره فجر خواهد شد.

سعید پورصمیمی، مهدی پاکدل، میترا حجار، هومن برق نورد، سیامک صفری، نگار عابدی، رضا فیاضی، امیرحسین مدرس، متین ستوده، بهنام قربانی، مهدی فرج وند، مژگان اخلاقی، هستی فرحی، مرتضی شریف، حمید فتاحی و… بازیگران این فیلم هستند.

از دیگر عوامل «نرگس مست» می توان به طراح لباس و صحنه: لیلا نقدی، طراح گریم: بابک شعاعی، مدیر فیلمبرداری: رضا شیخی، مدیر صدابرداری: محمد شاهوردی و مشاور کارگردان: حسین حقیقی و عکاس: امیرکوروش اعرابی اشاره کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *