نظر مجری جدید «تخت گاز» درباره اخراج مجری قبلی

بی‌بی‌سی بعد از اینکه کلارکسون به اویسین تایمون، تهیه‌کننده «تخت‌گاز» مشت زد، او را اخراج کرد.
به گزارش بانی فیلم به نقل از ایندپندنت، مجری جدید «تخت‌گاز» گفته شرایطی که تحت آن جرمی کلارکسون از بی‌بی‌سی اخراج شد، «عجیب‌و‌غریب» بود چون او پیش از آن هم از چند مسئله بحث‌برانگیز دیگر قسر در رفته بود.
بی‌بی‌سی، کلارکسون را بعد از این معلق و بعد اخراج کرد که این مجری محبوب به اویسین تایمون، تهیه‌کننده «تخت‌گاز» به خاطر این مشت زد که شنید بعد از یک روز کامل فیلمبرداری، غذای داغی برای خوردن وجود ندارد. کریس اوانز، مجری جدید این برنامه در مصاحبه‌ای با مجله جی‌کیو در پاسخ به این سوال که آیا کلارکسون استحقاق اخراج شدن داشت یا خیر، گفت: «نکته جالب‌تر این است که او واقعا این کار را انجام داد،‌ مخصوصا با توجه به اتفاق‌هایی که قبلا افتاده بود. اگر به وقایع بحث‌برانگیز تخت‌گاز در پنج یا شش سال گذشته نگاه کنید، می‌بینید خیلی عجیب‌و‌غریب است که او به خاطر شام از کوره در رفت، آن هم با وجود اینکه قبلا چند وضعیت بین‌المللی به وجود آمده بود.»
جرمی کلارکسون طی دوران مجری‌گری‌اش در «تخت‌گاز» چند بار متهم به زدن حرف‌های بیگانه‌هراسانه و نژادپرستانه شده بود. او یک بار گفته بود ماشینی که در مکزیک تولید شود تنبل است و رومانی را «کشور بورات با کولی‌ها و بچه‌مایه‌دارهای روس» خوانده بود. همچنین بعد از اینکه در برنامه ویژه «تخت گاز» در آرژانتین او با ماشینی به پلاک H982FKL ظاهر شده بود، دسته‌ای از آرژانتینی‌های عصبانی به سمت دست‌اندرکاران تهیه «تخت‌گاز» سنگ پرتاب کردند و آن‌ها مجبور به ترک کشور شدند. آن‌ها بر این باور بودند که پلاک ماشین او عمدا به جنگ فالکلند اشاره دارد.
اوانز گفت کلارکسون هنوز هم یکی از قهرمان‌های اوست، البته مدتی است که یکدیگر را ندیده‌اند. او گفت: «قدیم‌ها با هم کنار می‌اومدیم. نمی‌دونم هنوز هم کنار میایم یا نه چون سال‌هاست او را ندیدم. اما هنوز یکی از قهرمان‌هایم است. آدم سرگرم‌کننده‌ای است. در «تخت‌گاز» عالی بود و عاشق نویسندگی‌اش هستم.»
مجری جدید «تخت‌گاز» که در ماه مه و با نمایش فصل جدید این مجموعه برای نخستین بار در این سمت روی آنتن می‌رود، این ایده را هم رد کرد که مجری‌های جدید «تخت‌گاز» طوری انتخاب شده‌اند تا «از نظر سیاسی صحیح» باشند. اوانز گفت: «بعضی‌ها می‌خواهند این مسئله را تلقین کنند، اما نه اینطور نیست. من کسانی را استخدام کردم که به نظرم به آن‌ها نیاز داشتیم. شغل من مجری‌گری است و وقتی با من قرارداد امضا کردند، گفتند کاری که می‌خواهی را انجام بده.»

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *