بهرام ابراهیمی در گفت و گو با بانی فیلم بیان کرد:

نقش خوب پیشنهاد نمی شود؛ کم کاریم!

بانی فیلم، گروه تلویزیون: بهرام ابراهیمی بازیگر سریال هایی چون: هشت و نیم دقیقه، دوردستها و ساختمان ۸۵ از جمله هنرمندان عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون است که آخرین حضورش در تلویزیون بازی در مجموعه «محکومین» بود که سال گذشته از شبکه اول پخش شد.
وی که مجموعه «تاریکی شب، روشنایی روز» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل را در نوبت پخش دارد، درباره فعالیت های اخیرش به بانی فیلم گفت: از زمان پخش سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» که بی اطلاعم. اما مدتی است که هرشب با نمایش «دلاک ها» به کارگردانی شهرام عبدلی روی صحنه می روم.
وی همچنین افزود: این کار نوشته فرهاد نقدعلی است که هر شب در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود و درباره یک دسته مطرب است که برای حنابندان وارد یک حمام می شوند. البته اگر کار تصویر پیشنهاد شود هم می توانم در کنار این اجرا کار کنم. گرچه یکی دو کار صحبت کردم که به دلیل زمان بندی که در فیلمبرداری وجود دارد و با اجرای من تداخل پیدا می کرد، نتوانستم بپذیرم.
وی درباره حضورش در فیلم «هزارپا» هم عنوان کرد: چند شب پیش اکران خصوصی این فیلم بود که البته خیلی شلوغ بود و من نمی دانم چرا گفتند اکران خصوصی! ولی باز هم نمی دانم که چه زمانی روی پرده خواهد رفت. به هر حال یکی دو کار به این شکل کار کردم ولی از زمان پخش و یا اکران آن بی اطلاعم.
بازیگر فیلم «مارمولک» همچنین درباره دلیل کم کاری اش را در سینما و بخصوص در تلویزیون بیان کرد: کار خوبی پیشنهاد شود، بازی می کنم. منظورم از کار خوب، فیلمنامه، نقش و کارگردانی و گروه است. ممکن است در یک سریال ۳۰ قسمتی نقش شما فقط یک سکانس باشد اما همان تاثیرگذار باشد و ذهن مخاطب را خط خطی کند و در ذهنش بماند. بنابراین نقش خوب پیشنهاد شود، بازی می کنم. نقشی که جای کار داشته باشم و من را به عنوان بازیگرش ترغیب به بازی کند. ضمن اینکه من همواره از نقش های غیر متعارف استقبال می کنم. چون برای هر بازیگری چنین تجربه ای جذاب است. زیرا این نقش ها بازیگر را به چالش دعوت می کند و من هم این چالش با نقش را می پسندم و برایم ارزشمند است. اما متاسفانه از این دست نقش ها کمتر پیشنهاد می شود. در کنار آن بقیه شرایط هم مهیا نشود، دیگر به چه دلیل باید بازی در آن کار را بپذیرم.
وی درباره تفاوت سینما و تلویزیون ما با کشورهای اروپایی و آمریکایی هم اظهار داشت: به هر حال گاهی فیلم هاو سریال های خارجی می بینیم که نقش های فوق العاده ای در فیلمنامه نوشته می شود. مثالی در این باره عرض می کنم. مدتی پیش سریال «فرینگ» را تماشا کردم که در این کار چند نقش فوق العاده وجود داشت. ضمن اینکه علمی تخیلی بود، اما نقش های فوق العاده ای داشت که متاسفانه از این دست نقش ها برای بازیگران کمتر نوشته می شود. البته من که تخصص تحقیقاتی در زمینه فرهنگی ندارم که بتوانم در این باره نظر قطعی و درست و کارشناسی بدهم. به عنوان یک بازیگر می توانم فقط اظهار نظر کنم. اما می تواند دلایل بسیاری ممکن است در این زمینه وجود داشته باشد.
ابراهیمی همچنین درباره استقبال از تئاتری که روی صحنه دارد هم گفت: خوشبختانه در این چند شبی که اجرا آغاز شده، استقبال خوبی از این نمایش شده است و امیدوارم این روند تا پایان هم ادامه داشته باشد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *