نمایشگاه “امروز اول” با ٍآثاری از 38 هنرمند

 به گزارش روابط عمومی ‌گالری پنجره، نمایشگاه گروهی 38 هنرمند نقاش با نمایشگاه گردانی یوسف عبدی نژاد جمعه این هفته در گالری پنجره برپا می شود که تنوع تکنیک و نگاه هنرمندانه از ویژگی های این نمایشگاه است. به گفته عبدی نژاد هنرمندان این نمایشگاه از شهرهای مختلف ایران از شمال تا جنوب و شرق تا غرب انتخاب شده اند . او می گوید: نمایشگاه "امروز اول" اولین منتخب از آثاری است که در اغلب آنها خالق اثر علاوه بر سعی مجدانه بر آوانگارد بودن نیم نگاهی به گذشته تاریخ هنر دارد.
وی درباره ویژگی آثار این نمایشگاه گفت: بارزترین ویژگی اکثریت آثار ارائه شده در این نمایشگاه گوناگونی جهان های سبکی و در عین حال استیلای عمومی وضعیت «اکسپرسیو پیشاجنگی» در آنهاست، فارغ از شیوه های بیان هنری که به نظر می رسد با جایگاه جغرافیای تاریخی و سیاسی ایران امروز و رخدادهای داخلی و پیرامونی آن در ارتباط باشد.
دربخشی از نوشتاری که برای این نمایشگاه به قلم عبدی نژاد نگاشته شده آمده است: در بطن هنری که ادعای آوانگارد بودن را دارد، امری در حال وقوع است.  قسمتی از هنر نقاشی ایران در حال واکاوی تاریخ هنر است و آن را در سبک ها و اجراهای خود باز می خواند، گویی هنرمند به گذشته می نگرد تا از نو مکاشفه و خلق کند. اضطراب و ناامنی برخاسته از مواجهه با تاریخ و فرانمایی احساس و تفکر هنرمند در اثر، بواسطه وضع موجود دنیای پیرامونی و درونی او، خواسته یا ناخواسته در آثار تبلور می یابد. جمعی آن را حیرانی می نامند و عده ای ایستایی و گروهی حرکت  رو به جلو.
این نمایشگاه تا 29 بهمن ماه در گالری پنجره دایر است و علاقمندان می‌توانند ساعت 16 تا 20 هر روز از این نمایشگاه واقع در ظفر، خیابان فرید افشار،انتهای کوچه بابک شرقی، بن بست بابک، پلاک ۲۹، طبقه دوم دیدن کنند.
 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *