نمایشگاه نقاشی علیرضا اسماعیلی در گالری گلستان

نمایشگاه نقاشی علیرضا اسماعیلی در گالری گلستان برگزار خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی نمایشگاه، گالری گلستان از هشتم تا ۱۳ اردیبهشت ماه میزبان مجموعه جدیدی از نقاشی‌های علیرضا اسماعیلی با موضوع درخت می‌شود. این دومین مجموعه از درخت های اسماعیلی است که در سال‌های اخیر در گالری گلستان در معرض دید علاقه‌مند گذاشته می‌شود. یکی از درخت‌های این مجموعه به عباس کیارستمی تقدیم شده است.

علیرضا اسماعیلی گفت: سال‌ها است که روی درخت کار می کنم و درخت‌ها در ابتدا با اتودهای کوچک پاستل و مداد رنگی روی مقوا آغاز شد. پس از این اتودها اثر بزرگتری را کار کردم که رنگ روغن و اکریلیک روی بوم هستند و مجموعه اخیرم نیز ابعاد آثارم بزرگ‌تر شده است.

وی درباره انتخاب درخت به عنوان موضوع اصلی آثارش درسال های اخیر گفت: من به درخت علاقه‌‏مندم. درخت نماد هماهنگی زمین است و فرم آن نیز واقعا دوست‏‌داشتنی است. من معتقدم هر درختی در وزش باد صدای خاص خود را دارد و اگر مخاطب دقت کند صدای این موسیقی را در این نقاشی‌ها نیز می‏‌شنود.

اسماعیلی گفت: در این مجموعه ۲۵نقاشی با تکنیک پاستل روی مقوا و مکیس مدیا (اکرولیک و رنگ روغن) بر روی بوم در معرض دید مخاطبان گذاشته می‌شود. ابعاد آثاری که در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد متفاوت است و تفاوت آثار این مجموعه در مقایسه با آثاریکه چند سال پیش در گالری گلستان به نمایش گذاشتم، نمود بیشتر نگاه مینمالیستی است و کارها بیشتر به سمت انتزاعی شدن گرایش پیدا کرده اند . اما در این مجموعه همچنان شاهد حضور موسیقی، رنگ های زنده، حرکت هستیم.

این نقاش درباره تک درختی که در این نمایشگاه به عباس کیارستمی تقدیم شده است گفت: عباس کیارستمی از جمله هنرمندانی بود که درخت برایش اهمیت ویژه ای داشت و در آثارش همواره درختان حضور داشتند من در این مجموعه تک درختی را به یاد او کشیده ام درختی که در حالت پرواز است. کیارستمی از جمله هنرمندانی بود که آثارم را دنبال می کرد و در دومین نمایشگاهی که سال های دور در گالری گلستان برپا کردم دو نقاشی فیگوراتیو از نمایشگاهی خرید.

علیرضا اسماعیلی نقاش و گرافیست، نویسنده و شاعر متولد ۱۳۳۶ تهران، دانش آموخته رشته گرافیک از دانشکده هنرهای تزیینی است. او نقاشی را به شکل جدی از دوران دانشکده و زیر نظر بهمن بروجنی آغاز کرد و درکنار نقاشی در رشته گرافیک فعالیت حرفه‌ای خود را دنبال کرده است. اسماعیلی یکی از نخستین هنرمندان گالری گلستان به شمار می رود که در سال ۱۳۶۹ از سوی این گالری به جامعه هنری معرفی شد و اتفاقا نمایشگاه او با اقبال خوبی از سوی جامعه هنری روبرو شد. اسماعیلی از فاصله سال های ۱۳۶۹ تا سال ۱۳۷۹ شش نمایشگاه انفرادی در گالری گلستان برپا کرده است و پس از آن نمایشگاه هایی در گالری آریا، سیحون و دی برپا کرده است. آثار این هنرمند در بیش از۲۳ نمایشگاه گروهی و بینال‌های معتبر طراحی، نقاشی و گرافیک در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

گالری گلستان از هشتم تا سیزدهم اردیبهشت میزبان درخت های اسماعیلی می‌شود. گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۲۴ واقع شده است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *