نمایشگاه کاریکاتور حقوق بشر آمریکایی در فرهنگسرای سرو

رویا فتحی، مدیر فرهنگسرای سرو با اشاره به ویژه برنامه‌های این مرکز به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: فرهنگسرای سرو به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی ویژه‌ برنامه‌های متعددی را برگزار می‌کند.
به گزارش مدیریت روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۶ و فرهنگسرای سرو، او در تشریح این برنامه‌ها گفت: نگارخانه سرو به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی میزبان نمایشگاه مجازی کاریکاتور «حقوق بشر آمریکایی» می‌شود. این نمایشگاه مجازی کاریکاتور با محوریت نقض حقوق بشر و سوء استفاده از عنوان حقوق بشر توسط دولت آمریکا در قالب فوتوکلیپ برگزار می‌شود.
فتحی با اشاره به ویژه برنامه‌های این مرکز در کتابخانه‌های منطقه ۶ گفت: کتابخانه جهان‌آرا برنامه «حقوق بشرآمریکایی در کلام مقام رهبری مدظله العالی» را به مناسبت روز جهانی حقوق بشر آمریکایی برگزار می‌کند. در این برنامه مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در موضوع حقوق بشر آمریکایی و نقض حقوق بشر به صورت موشن گرافی تهیه و در فضای مجازی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. همچنین کتابخانه فرهنگسرای سرو ویژه برنامه «دموکراسی به بیان دیگر» را با محوریت نقض حقوق بشر توسط آمریکا در قالب فوتوکلیپ برگزار می‌کند. این برنامه با هدف آشنایی عموم مردم از جمله جوانان و نوجوانان با چهره واقعی آمریکا در برخورد با دموکراسی از طریق تیتر نخست نشریات جاری برگزار می‌شود. این برنامه قصد دارد چهره کریه دموکراسی آمریکا را به مردم نشان دهد تا جوانان و نوجوانان در دام تهاجم فرهنگی و تبلیغات دروغین آنها نیفتند.
مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ از برگزاری نمایشگاهی با عنوان «لالایی بی کودک» خبر داد و گفت: این برنامه در قالب فوتوکلیپ در فرهنگسرای سرو برگزار می‌شود و صحنه‌هایی دردناک از وضعیت کودکان یمنی، لبنانی و … را به تصویر می‌کشد. علاوه بر این، موشن‌گرافی «حقوق بشر آمریکایی از نگاه متفکران آمریکا» در موزه شریعتی به نمایش درمی‌آید. در این برنامه انتقادات متفکران و روشنفکران آمریکایی نسبت به وضعیت حقوق بشر و چگونگی حاکمیت در ایالات متحده آمریکا جمع‌آوری و منتشر می‌شود.
او در پایان با معرفی برنامه‌های خانه فرهنگ گلها به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی گفت:‌ اینفوگرافی «تاریخ ریاکاری» یکی از ویژه برنامه‌های خانه فرهنگ گلها است. این اینفوگرافی مطالب و تصاویری از تاریخ اقدامات متناقض آمریکا در کشور خود و سایر کشورهای جهان در رابطه با موضوع حقوق بشر را تبیین می‌کند. موشن‌گرافی «آمریکا و ریاکاری حقوق بشری» برنامه دیگر این خانه فرهنگ است. در این موشن‌گرافی مطالب و تصاویر مربوط به تناقض‌های رفتاری آمریکا در مواجهه با حقوق بشر بیان می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *